Kategoriler

DooM Kapalı Beta PC İncelemesi

DooM kapalı betası geldi, yeni oyundan beklediğimizi bulabilecek miyiz? Serinin üçüncü oyununu gibi kalbimizi mi kıracak, yoksa kalbimizi mi çalacak?

Orijinal DooM 1993’te çıkış yaptı ve o dönemin en çok ses getiren oyunu olarak tarihe geçti. Bu kadar ses getirmesi ve tarih yazmasının sebebi ise çok kısa süre içerisinde 93 senesinde bir oyunun 15 milyonu aşkın kişi tarafından satın alınması ve oynanmasıydı. Hatta söylentilere göre Amerika da bir çok firmanın, şirketin ofislerine girmeyi başaran DooM mesai saatleri içerisinde ve dışarısında ofis bilgisayarlarını oldukça meşgul etmişti. Gelecek tarih üzerine korku temalı olan oyun kendi içerisinde dokuz görevden oluşan üç farklı bölümden oluşuyordu. Oyunda ismi belli olmayan, ancak oyuncular tarafından “Doomguy” olarak isimlendirilen bir askeri canlandırıyorduk. Görevimiz ise oldukça basitti, Mars’taki tesiste yanlışlıkla cehenneme açılan kapılardan gelen iblisleri yok ederek hayatta kalıp, buradan kurtulmak. (İnce detaya bu incelemede girmeyeceğim, ehe 😀 )

DooM 4 kendisini geçtiğimiz yıl E3 2015‘te gösterdi. üçüncü oyunun dünya çapında bir çok oyuncu için hüsran oluşu dördüncü oyun için “Acaba?” sorusunu akıllara getirmişti. Ancak 2015’te E3’te yapılan kısa gösterim oyunun özüne döndüğünü kanıtlar nitelikteydi.

Hemen hatırlatmak isterim. DooM midesi zayıf olanlara, vahşet sevmeyenlere göre değil. Kopan kafalar, bacaklar ve kollar görmek istemiyorsanız uzak durabilirsiniz.

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
24
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Ön İnceleme · Oyun İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com