Kategoriler

Football Manager 2017 Beta İncelemesi

Yeni oyunun çıkışına sayılı günler kala, Football Manager 2017’nin betasına bir göz attık. Detaylar Football Manager 2017 Beta İncelememizde!

“Yılların eskitemediği ve pek de yenileyemediği” Football Manager serisi, yeni oyun öncesi yine bir Beta sürümüyle aramızda. Bizeyse eşofmanımızı kuşanmak, yeşil sahalara bir kez daha adım atmak kaldı. Serinin yeni oyunuyla birlikte neler gelmiş, neler gitmiş, buyurun Football Manager 2017 betasına birlikte bakalım!

Football Manager 2017 Beta sürümünde karşımıza çıkan ilk değişiklik ara yüzlerde. Tüm kontrol ve bilgi ekranları her zamankinden daha sade ve kullanışlı bir hale bürünmüş. Seçenekler kolay anlaşılabilecek şekillere indirgenerek kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olmuş. Tabii bu değişiklik yalnızca görsel rahatlama üzerinde kendini göstermiyor. Sadeleşme ve kolay karar verme desteği en çok teknik ekibin raporlamasında hissediliyor. Eski stil uzun, bol detaylı rapor ve yönetim kararları yerini çeşitli konu başlıklarıyla özelleştirilmiş, direk konuya giren raporlara ve karar seçeneklerine bırakıyor. Her maç öncesi gelen toplu raporlar, maça özel sürümlerle değişiyor. Bu sayede aranılan bilgi satır aralarına gizlenmek yerine, direk elimizin altında oluyor. Detaylar arasında kaybolmak istemeyen oyuncular için oldukça hoş bir gelişme olmuş.

fragtist_football_manager_17_beta_incelemesi-1

Teknik ekip üzerinde yapılan geliştirmeler, raporlamaların sadeleşmesiyle sınırlı tutulmamış. Artık her zamankinden daha çalışkan bir ekibimiz var. Hatırlarsınız önceki oyunlarda gerek üzerimizdeki yükü hafifletmek gerekse daha rahat karar verebilmek için ekibimizden destek alabiliyorduk. Yeni oyunla birlikteyse bu yardım seçenekleri genişletilmiş. Ekip üyelerinin öneri sayıları artırılarak, yeni kararlar çeşitlendirilmiş. Buna ek olarak Football Manager 2017, detaylarına oyunun çıkışında değineceğim, Veri Analisti ve Spor Bilimcisi (Bilim İnsanı) adında iki yeni ekip üyesini daha aramıza katmış. Ancak sanıyorum yeni gelen teknik ekip önerilerinde ufak bir yazılım hatası mevcut. Oyun dilini Türkçe seçmiş olsam da birçok öneri ekranında yarı Türkçe yarı İngilizce yazı bloklarıyla karşılaştım. Aynı durum basına verilen cevaplarda ve toplantı seçeneklerinde de karşıma bolca çıktı. Muhtemelen çıkışla birlikte düzeltilecektir deyip anlatmaya devam edelim biz.

fragtist_football_manager_17_beta_incelemesi-2

Oyunda detaylı bir teknik direktör görmek isteyenler için güzel bir haberimiz var. Bildiğiniz üzere yapımcı ekip bu konu üzerinde bir süredir çalışıyordu. Football Manager 2016 ile hocamızın taç çizgisinde görünmesi ve maçta yaşanan olaylara tepkiler vermesiyle bu konudaki ilk kalıcı adım atılmıştı. Serinin yeni oyunu Football Manager 2017’deyse, artık kendimizi oyuna aktarabiliyor, son günlerin modası olan gerçek teknik adam özelliğinden faydalanabiliyoruz. Açıkçası oyun zaten Beta’da diyerek bu özellik üzerinde fazla durmamış olsam da sonuç pek de fena değildi. Eğer size benzeyen bir teknik adamla maceraya atılmayı planlıyorsanız, bir göz atmanızda fayda var.

Betada öne çıkan detaylardan belki de en önemlisi yeni maç atmosferi. Serinin önceki üyelerindeki sadelik bu konuda ortadan kaldırılarak, tamamen gerçeğe uygun olarak yenilenmiş. Oyuncu sahaya girişleri, tokalaşan teknik adamlar, serbest vuruşlarda sprey kullanımı ve hatta reklam panoları derken bir anda kendinizi maçın atmosferine kaptırabiliyorsunuz. Oyunun henüz Beta aşamasında olduğunu düşünürsek, yeni çevre detaylarıyla daha da zenginleşebileceğini söyleyebiliriz. Tabi maç atmosferine etki eden yalnızca çevre detayları değil.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Ön İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com