Kategoriler

Warhammer: End Times – Vermintide Beta İncelemesi

Warhammer: End Times – Vermintide Betasındaydık. Warhammer dünyasını seviyorsanız bu ilk izlenimi kaçırmayın!

Warhammer sevgim çok eskilere dayanır. Bu yıl sürüyle Warhammer oyunu çıkacağını bildiğimden hepsini merakla beklemekteyim. Beklediğim oyunların ilk üçü içerisinde Warhammer: End Times – Vermintide bulunuyor. Oyunun açılan ilk betasını kaçırmama karşın ikincisini yakaladım! Fatshark tarafından yapılan oyunun enteresan özellikleri var. Bu özelliklerin başında da oyunun Unreal, CryEngine vb bilinen motorlarla değil Autodesk’in Stingray’i ile yapılması geliyor.

Vermintide, Left for Dead’e benzeyen bir Co-Op oyun. Tek kişilik senaryosu yok.

Amacımız oyundaki sınıflardan birisini seçip bize verilen görevin sonuna kadar gitmek ve tabii ki bir takım olarak hayatta kalmak. Ubersreik şehrinde geçen oyunda devasa farelere benzetebileceğimiz Skaven’a karşı mücadele ediyoruz. Witch Hunter, Bright Wizard, Wood Elf Waywatcher, Dwarf Ranger ve Empire Soldier karakterlerinden birisini kontrol ediyoruz. Burada her karakterin bir rolü var. Bu rolleri videomuzda anlattık. Görevlerin sonunda karakterler başarılarına göre bir zar atarak yeni silah, zırh vb eşyalara sahip olabiliyorlar. Görev zorluğuna göre bu eşyaların kalitesi de yükseliyor. Tabii ki karakterlerimiz her görev sonunda tecrübe puanı toplayıp bir süre sonra level atlıyorlar.

FPS bakış açısından oynanan Vermintide’da silahlarınızı kırıp üretim malzemeleri elde edebiliyor veya elinizdeki eşyaları yükseltebiliyorsunuz.

Bright Wizard özellikle ustalık gerektiren bir karakter.

Bright Wizard özellikle ustalık gerektiren bir karakter.

 

Görevler bir seri mini alt görevler şeklinde ilerliyor. Oyunda kesinlikle takım çalışmasına girmek zorundasınız. Yoksa sizi boyunduruk altına alıp sürükleyen bir Pack Master’dan veya sırtınıza binip delik deşik eden bir Assassin’dan kurtulmanızın imkanı yok! Skaven sürüsünün içerisinde yaklaşık 7 farklı tip bulunuyor. Bunlar yukarıda anlattığım iki tip dışında bir askeri birlik gibi ilerleyen zırhlı Skaven müfrezesi Legion’dan sıradan Skaven’a kadar değişiyor.

Karanlık atmosferiyle Warhammer dünyasını harika bir şekilde yansıtan Warhammer: End Times – Vermintide’ı 23 Ekim’de bilgisayarlarımızda görebileceğiz.

Açıkçası sabırsızlıkla bekliyoruz.

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Ön İnceleme · Oyun İnceleme · PC · Video
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com