Kategoriler

Hounds The Last Hope Haritaları ve Taktikleri

Hounds The Last Hope’a başladıysanız özellikle ilk boss’ta canınız çok ama çok sıkılacaktır.
Bunu için size Co-Op modundaki genelde takılacağınız ve geçmekte zorlanacağınız haritaların genel taktiklerini yazıyorum. Oyunda ilerledikçe bu rehberi genişleteceğim.

C1 Saldırı Komutu

Ana Görev 1 DevriyeFragtist-The-Hounds-Ana gorev 1
Burada zorlayacak kısım köşeyi dönüp ikinci kapıyı açmaya giderken yerden karşınıza çıkacak olan, yaratık spawnlayan düşman olacaktır. Ayrıca Crude’lar ve boynunuza yapılan hatunlar canınızı sıkacaktır. Hareket edin ve birbirinizi kollayacak şekilde durun ama dip dibe durmayın.

İkinci kapıyı açıp içeriye girdiğinizde ilk iki koridorda da tuzak var. Buradaki zombileri temizleyince gene bir arkadaşınızı ileriye sarınki hızlı crude atağını tetiklesin.
Binanın sonuna doğru bir kutuyu itip dışayıya çıkacağınız bir deliğe geleceksiniz. TÜM EKİP HAZIR OLMADAN VE SKİLLERİ KULLANMADAN KUTUYU ASLA İTMEYİN. Siz kutuyu itinca aşağıda 3 tane daha pembe spawn noktası belirecek ve deli gibi zombi spawnlayacak.

Burada iki taktik var.

1- Tüm mayınları vs dizip üstüne el bombalarını hazırlayıp ateşi deliğe yönlendirir ve düşmanı yıpratarak geri çekilirsiniz.

2- Dışarıya fırlayıp açık alanda düşmanları yıpratarak indirirsiniz.

Burayı geçtikten sonra son bölüme kadar haritanın zorlayacak bir yeri yok. Son bölümde ASLA ofis içerisinde yakalanmayın. Dışarıda, binanın solunda takılabilirsiniz. Burası dar bir koridor olduğundan ateşinizi yoğunlaştırabilirsiniz. Zamana karşı yarıştığınızdan gerektiğinde kaçın. İllaki savaşmak zorunda değilsiniz. Binanın içine girip öteki tarafından çıkın, arkanızdaki tren gibi dizilen düşmanları haritanın köşelerinde dolaştırın, eğer bir arkadaşınızın üstünde takılan bir sürü düşman varsa onun TAM TERSİ yönüne koşup araya boşluk koyun. Burada zamana karşı dayanmak birinci göreviniz.

Ana Görev 2 Kurtarma
Ana Görev 3 Kestirme
Ana görev 4 İçeri Sızmak

Burada sniper tüfeği almayın. Genelde yakın çarpışmaya gireceğinizden bir işe yaramaz.

Bu üç görevi takılmadan kolayca geçebilirsiniz.

Ana Görev 5 Hayalet ve Karanlık (Ghost and the Darkness)

Yolda gelirken 2 yerde ikili timsahlarla karşılacaksınız. Grupta mutlaka önce bunları alın. Sonra diğer düşmanlara dalın. Bunlar üstünüze çıkarsa çok kısa sürede sizi yiyebiliyor.
İlk karşılaşacağınız boss burada.

 

Fragtist-The-Hounds-Worm
Bölüm sonunda karşınıza çıkacak boss’u iki şekilde indirebilirsiniz. Ama ondan önce: Mutlaka çantanızda resurrection token olsun. Skillerinizi dolduğu anda kullanın. Küçük bosslarda ateşi yoğunlaştırın. Onlar inmeden büyüğe dalmayın.

1- Boss haritasında kollar var. Bu kollar iki tarafta bulunan konteynırları boss’un üstüne düşürmeye yarıyor. Böylelikle boss’u tek atışta alabiliyorsunuz. Ama bunu yapmak çok zor çünkü kolları çevirmek çok zaman alıyor ve bu arada çok ciddi bir saldırı altında kalıyorsunuz. Her şekilde birbiriniz kollamakta fayda var. Boss bu konteynırın altına gelecek, o sırada siz konteynırı tutan ipi vurup üstüne düşüreceksiniz vs derken yapması hiç kolay olmayan bir taktik bu.

2- Girişte herkes skilleri açıp ateşi boss’a ve küçük bosslara toplu olarak yoğunlaştırabilir. Bu sayede biribirinizi kollayarak ve zaman zaman bir oyuncuyu koşturup boss’a yemleterek bölümü bitirebilirsiniz. Yemlenecek adam özellikle küçük bosslar geldiğinde büyük boss’un ateşini çekerek grubu rahatlatacaktır.

1 2

Görüntülenmeler:
50
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Hounds Last Hope · Oyun Özel · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com