Kategoriler

Alien: Isolation (PC) İncelemesi

Ronald Shusett ve Daniel Thomas “Dan” O’Bannon’ın en başarılı yapımlarından biri olan Alien, yığınla çıkan başarılı filmlerine rağmen, gerçekten vasat olan tam 41 oyuna ev sahipliği yaptı bugüne kadar. Bakalım Alien: Isolation da mı tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkum kalacak?

Her şey 25 Mayıs 1979 yılında bir kargo gemisi olan Nostromo ile başlar. Görevinden dönen geminin ana bilgisayarı olan Mother, yakınındaki bir gezegenden sinyal almaktadır. Bu sinyali takip etmek isteyen yedi kahraman, gezegeni araştırmak üzere iniş yaparlar. Kane, gezegende bazı yumurtalar keşfeder. Bunları incelerken yumurtalar aniden çatlar. İçlerinden çıkan tuhaf yaratıklar Kane’nin kaskını asitle yakarlar. Arkadaşlarını kurtarmak isteyen Lambert ve Dallas, Kane’yi gemiye geri götürür. Ancak hayatlarının hatalarını yaparlar. Zira korkunç olaylar zinciri bu şekilde tetiklenmiş olur.

Ülkemizde Yaratık ismiyle vizyona giren Alien, Ridley Scott tarafından yönetilmişti. 1979 yılında vizyona giren Alien, büyük ses getirmiş ve ardından 1980 yılında en iyi efekt dalında da Akademi ödülü almıştı. Hatta Alien o kadar önemli ve farklı bir film haline geldi ki 2002 yılında Amerika Kongre Kütüphanesi tarafından “tarihi, estetik ve kültürel olarak en önemli filmler” arasına girdi. Bu karardan sonra da ABD Ulusal Film Arşivi’nde koruma altına alındı.

Video İncelememiz: 11:08’den sonrasına göz atmayı unutmayın (:

Fragtist-Alien-Isolation

 

1 2 3 4 5 6

Görüntülenmeler:
86
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com