Kategoriler

Company of Heroes 2 İncelemesi

Soğuk ve karlı kuzey topraklarından herkese merhaba. Oyunumuz Company of Heroes 2, serinin ilk oyunu ve ek paketlerinin üzerine “farklı” bir bakış açısı getirmeyi isteyen (ama bu isteği ne kadar gerçeğe dönüşmüş yazının sonlarına doğru belli olacak) bir oyun olarak karşımıza çıktı. Türün aşıkları ve İkinci Dünya Savaşı’na kendini kaptırmış tarih severler için bu yaza ait çok özel bir oyun kendileri. Lafı çok fazla uzatmadan oyunumuzun senaryo kısmından başlıyoruz irdelemeye.,

CoH2 senaryo olarak 1941-45 yılları arasında Doğu Cephesi’ni kendine odak olarak belirliyor. Barbarossa Harekatından Berlin Muharebesine kadar dönemin önemli çatışmalarında Yoldaş’ların yanında yer alarak uzunca süredir içinde olduğunuz bir senaryoyu bu sefer de Sovyet tarafından gözlemleyeceksiniz.
Fragtist-CoH2

Senaryo yapısı Nazi, Amerikan ya da İngiliz tarafına göre biraz daha ‘farklı’ geliyor gözümüze. Yıllardır Amerikan ve İngiliz propagandasına alışkın gözlerimiz bu defa karşımızda Sovyetleri görünce bi tuhaf oluyor. Özellikle R’leri kanırta kanırta söyleyen yoldaşlarımıza adapte olma süremiz biraz uzayabiliyor. Biraz tekdüze (hadi çabucak bitir, daha multiplayer’ı var bunun izlenimi veren) senaryo akışı eski oyunların gerisinde kalıyor. Belki de biz çok fazla Band of Brothers izledik, çok fazla savaş filmi gördük ve o Avrupa’yı avucumuzun içi gibi biliyoruz? Neyse, kaldığımız yerden devam edelim; Oyunun genel olarak senaryo yapısı bahsettiğimiz gibi size tarih kitaplarından bir parça olarak sunuluyor. Dünyaya kötülük kusan Faşist’lere karşı durduğunuz bu senaryoların bitiminde sizleri çok oyunculu mod’da mini mini co-op oynanışa sahip görevler ve haritalar bekliyor. Ana senaryo akışından çok daha eğlenceli olan bu modlar sizleri asıl oyuna bağlayan kısım olacaktır.

Senaryodan sonraki bir diğer önemli kısım ise oynanış. Kıyas olarak piyasada yer alan bir başka oyuna odaklanmak yerine seride daha önce çıkmış kapı gibi oyunlarla kıyaslayarak sanırım çok normal bir tutum sergiliyoruz. Neyse konuyu dağıtmadan devam edelim, Oynanış serinin önceki oyunlarına göre çok da farklı değil. Ufak tefek makyajlamalar, kar fırtınası ve birimlerin görüş alanındaki değişiklikler oyuna değişik bir hava katıyor. Şimdi nedir bu hava değişikliği ve görüş alanı hemen bahsedelim.

1 2

Görüntülenmeler:
67
İlgili Kategoriler
Oyun İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com