Kategoriler

DiscStorm İncelemesi

Atari ve C-64’lerdeki aksiyon türünü günümüz teknolojileriyle birleştiren DiscStorm’la bir ninja olma yolunda hızlıca ilerliyoruz. Ayrıntılar incelememizde!

Biraz nostalji yapmaya ne dersiniz? Sizi hem biraz eskilere götürecek hem de elinizi ayağınızı birbirine dolayacak bir oyun inceledik!

DiscStorm, 80’lerin ve 90’ların oyun konsollarındaki aksiyonu ve heyecanı günümüz bilgisayarlarına uyarlayan bir yapım. Üstelik bu oyunu geliştiren ekip ise sadece dört kafadardan oluşuyor!

Arena savaş oyunu olan DiscStorm çok yüksek tempolu bir aksiyon oyunu, ayrıca çok hızlı refleks gerektiriyor. Oyun sizden elinizdeki disklerle düşmanlarınızı öldürüp, bölüm sonu canavarlarını yok etmenizi istiyor. Tabi düşmanın da eli boş durmuyor ve onların da silahlarına karşı çok hızlı mücadele etmeniz gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=MJuhLqjOEvw

İçerisinde hem tek oyunculu hem de çok oyunculu seçenekleri barındıran oyunda, hikaye modunda azılı bir ninja olma yönünde zorlu serüveninize başlayabilir ve hayaletlere, korsanlara, zombilere, şeytani robotlara karşı mücadele edebilirsiniz. Bunun dışında çoklu oyuncuda aynı bilgisayar üzerinden 3 arkadaşınıza karşı mücadele de verebilirsiniz. Tabii bunun için klavye dışında 3 farklı kontrol cihazını bilgisayarınıza bağlamanız gerekmekte.

fragtist - discstorm 5

Oyun size giriş ekranında varsa joystick/kontrolör kullanmanızı öneriyor, ki klavyeyle yeteri kadar hassas hareketlerde bulunmadığınız için bir süre sonra karakterinizi kontrol etmekte zorlandığınızı fark edeceksiniz. Oyunu oynamak son derece basit ve eğlenceli. W – A – S – D veya ok tuşlarıyla hareket ediyor, fareyle de nişan alıp disklerinizi fırlatıyorsunuz. Asıl karmaşa ve curcuna düşmanlarınızın sayısı arttığında, onların da size duvardan duvara seken diskler atmasıyla başlıyor.

1 2 3

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC