Kategoriler

Elder Scrolls Online- Greymoore incelemesi

Elder Scrolls Online, Greymoor paketiyle yepyeni içeriklere kavuşuyor. Peki almaya değer mi?

En baştan söyleyeyim bu minik bir inceleme olacak. Ama Elder Scrolls’un yeni paketi Greymoor hakkında size hızlıca fikir vereceğini düşünüyorum. 

Bu incelemeyi yazmak için ilk çıkışından bu yana hiç dokunmadığım Elder Scrolls Online hesabımı tekrar açtım ve level 8 de bıraktığım karakterimi level 50’ye getirdim. O aralıkta ESO’yu ESO yapan özellikleri de tekrar hatırlamış oldum. Elder Scrolls Serisi sadece level aldığınız oyunlar değildir. Elder Scrolls demek hikaye demektir. Her yan görevin bile size içi dolu bir masal anlatması demektir. Her birinde ayrı bir macera bulursunuz. Tabii ki bir yandan da oyunun en başından beri fena halde çanta yeri sıkıntısı çektiğinizden dolayı oyun size ısrarla Plus hesabı satmaya çalışır ama onlar da haklı tabii ki. Sonuçta bu oyun da hayatta kalmak için para kazanmak zorunda.

Yeni bölüm Greymoor, sizi Batı Skyrim taraflarına götürüyor. Odağında Solitude şehrinin bulunduğu paket size bir nostalji de sunuyor. Skyrim’deki mekanları gezerken bir yandan da bölgedeki ciddi derecede güçlü ve tehlikeli sihir kullanan Vampirlerle uğraşıyorsunuz.

Oyunun ana görevi bu toprakları neyin rahatsız ettiği bulmak. Bunu yaparken yanınıza bir vampir partner de alıyorsunuz. Ama tam hikayeyi doya doya yaşayacağım derken hikaye hızla ilerliyor, saçma bir şekilde bitiyor ve sizi öylece ortada bırakıp hadi hadiliyor.

Girişte de dediğim gibi Elder Scrolls Serisi asıl şöhretini hikayelerine borçludur. Burada o kısım biraz cüce kalıyor. Allah’tan içerik zenginliği, bölgede yapılacaklar, girilecek zindanlar, araştırılacak yerler derken kendinize yapacak tonla iş buluyorsunuz.

En heyecan verici yeni eklemelerden biri, oyunculara yeni eşyalar ve bir sürü lore keşfetmek için yepyeni bir yol veren yeni Antika Sistemi! Bu Word of Warcraft’taki arkeolojiye benziyor. Elinizde kazma kürek etrafı araştırıp, efsanevi eşyalar dahil bir çok yeni şey bulabiliyorsunuz. Özellikle hikaye bittikten sonra size yapacak tonla iş vermesi açısından eğlenceli bir yenilik olmuş. Ben oldukça sevdim.

Harrowstorms ise yeni bir etkinlik. Aslında Vampir Lordları’nın fırtınalarını bastırmak için her taraftan oyuncuların bir araya geldiğini bir açık dünya etkinliği. Temelde yaptığınız şey bir araya gelip temizlik yapmak ama olsun. Sonuçta size durmadan koşuşturup yapacak yeni bir içerik sunuyor.

Tabii ki paketin asıl olayı size bir Vampir yetenek ağacı getiriyor olması. Vampir olup olmamak size kalmış ama en azından bir kez deneyebilirsiniz. Vampir olduğunuzda şehirlere girmek ve insanlarla konuşmak zorlaşıyor. Nede olsa kendileri yemek gibi gören birisiyle pek konuşmak istemeyebilirler. Ama bu zorluklar canınızı sıkarsa vampirliği kolayca tedavi ettirebilirsiniz. Bunun için tedavi eden rahibi  (Priest of Arkay- Ana şehirde MAges Guilde’de duruyor )bulmalı veya Crown Store da olan bir iksiri içmelisiniz.

Eğer ESO’da yeniyseniz ama eski bir Skyrim oyuncusuysanız Greymoor bu oyuna hızlı bir şekilde alışmak için iyi bir kapı diyebilirim.

Görüntülenmeler:
44
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com