Kategoriler

Football Manager 2017 İncelemesi

Yılların eskitemediği ve pek de yenileyemediği Football Manager serisi yeni oyunuyla aramızda. Tüm detaylar incelememizde!

Oyun sektöründe tekelleşmek zordur. Önce oldukça kaliteli bir yapım ortaya çıkarmanız, daha sonra rakiplerinizi sürdürülebilirliğiniz ile kulvar dışına itmeniz gerekir. Benim şansıma, şu sıralar hep bu tarz alanında lider oyunlarla haşır neşir oldum. Önce F1 2016 ile Vettel’i rezil ettim, ardından NBA 2K17’de Shaq’la serbest atış kaçırdım, FIFA 17’yleyse yeşil sahalarda bir Premier Lig macerasına atıldım. Hepsi birbirinden eğlenceli olsa da her birinin ortak noktası yenilik miktarlarının oldukça kısıtlı olmasıydı. Şimdiyse karşımızda “Yılların eskitemediği ve pek de yenileyemediği” Football Manager serisinin yeni oyunu duruyor. Kısa bir süre önce serinin son oyunu Football Manager 2017’nin betasına katılmış, izlenimlerimi paylaşmıştım. Peki, o günden bugüne neler değişti? Beta sürümündeki hatalar ne kadar düzeldi, neler eklendi neler çıkarıldı? Cevaplar ve çok daha fazlası bir alt satırda!

Football Manager 2017 Beta İncelemesi

fragtist_football_manager_17_inceleme-1

Football Manager 2017, her zamanki gibi yine sadeleşmiş bir ara yüzle karşılıyor bizi. Tüm kontrol ekranları biraz daha basitleştirilerek, hem yeni oyuncuların detaylardan gözünün korkması engellenmiş hem de eski kurtların detaylara daha kolay ulaşması sağlanmış. Bu durum yalnızca menü yönetimiyle kısıtlı değil elbette. Dilersek yetenek avından, basın toplantılarına kadar birçok noktada sorumluluğu tamamen üzerimize alabiliyor, dilersek görevleri yardımcılarımıza dağıtarak üzerimizdeki yükü hafifletebiliyoruz.

fragtist_football_manager_17_inceleme-2

Görev dağıtma konusunda, “Bunlar beceremezler.” düşüncesiyle elinizi korkak alıştırmanıza gerek yok. Yardımcılarımız raporlama konusunda oldukça başarılı. Bizi fazla sıkmadan, ilgilendikleri alanla ilgili hem özet hem de detaylı bilgiyi hızlı ve doğru bir şekilde verebiliyorlar. Aynı zamanda verdiğimiz hatalı veya düşük verimli kararlarda da “Şu antrenmanı mı denesek?”, “Bak X oyuncusu da canavar gibi ama şu konuda zayıf. Yine de bir bakalım bence.”, “Y oyuncusunu sağa alsak daha mı iyi olur sanki?” gibi çeşitli uyarılarda bulunarak yardımımıza koşabiliyorlar. Önerilerinin bir hayli yerinde olduğunu düşünürsek, yapay zekâyı görmezden gelmeyerek dinlemek, mantıklı bir seçim olacaktır.

1 2 3

Görüntülenmeler:
17
İlgili etiketler:
· · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com