Kategoriler

LEGO Jurassic World İncelemesi

LEGO serisinin yeni üyesiyle Jurassic dünyasına adım atıyoruz…İncelememizi kaçırmayın! Tüm detaylar içeride!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kabul edelim, bugüne kadar 20’ye yakın LEGO oyunu aramıza katıldı ve hepsinin sunduğu ürün aynıydı aslında. Şirin grafikler, eğlenceli espri ve göndermeler, üzerine kurulduğu dünyaya ait sahneler derken her seferinde aynı oyun çıkıyordu ortaya. “L:JW içinse her şey o kadar farklı ki!” demek isterdim ama yine birkaç yenilik ve ufak tefek detay dışında bir değişiklik yok sayılır. Ancak bu özellik LEGO oyunları için bir eksi değil zira biz LEGO’yu bu özellikleriyle sevdik!

L: JW’e giriş yaptığınız andan itibaren havada uçuşan espriler, kaliteli bir şekilde yansıtılmış Jurassic atmosferi, filme ait sahnelerin LEGO formları derken bir anda kendinizi yine yapımcı ekibin, sabit çizgisini desteklerken bulmanız içten bile değil.

3

Yeni LEGO oyunu 4 Jurassic filmin birleşiminden oluşuyor. Akıllara kazınan signature sahnelerin şirin LEGO versiyonlarıyla birlikte, her filmin hikayesi 2-3 saat civarında sürüyor. Her bölümün ardındansa, rahatça gezip tozabileceğimiz serbest oynanış açılıyor. Haritanın devasa bir büyüklüğe sahip olduğunu ve 100’ün üzerinde karakterin oyunda yer aldığını düşünürsek, bu haritayı defalarca kat etmemiz gerektiğini söylesek abartmış olmayız. Bu arada evet, yine bir LEGO klasiği karşımızda. Filmlerden hatırladığımız/hatırlamadığımız 100’den fazla karakter karşılıyor bizi. Her karakterin kendine has eşyaları ve yetenekleri bulunuyor. Bu sayede bulmacaların birçoğu karakterlere özgü olarak sunuluyor ve tekrar oynanabilirlik hedefleniyor. Ancak serinin diğer oyunlarının aksine bu sefer daha eğlenceli bir oynanış bekliyor bizi. Bunun sebebiyse, karakterlere eşlik eden yeni araçlar ve elbette ki dinozorlar! Oyunda, Velociraptor’lardan, T-Rex’lere, Spinosaurus’lardan bebek dinozorlara kadar oynanabilir 20 civarında dinozor bulunuyor. Buna ek olarak kendi karakterlerimizi ve dinozorlarımızı yapabildiğimizi de düşünürsek, uzun bir süre Jurassic turuna çıkacağız gibi görünüyor. Hazırlıklı olmakta fayda var.

1

Fragtist-LEGO

1 2

Görüntülenmeler:
45
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com