Kategoriler

Resident Evil 2 Remake | İnceleme

Resident Evil 2 Remake olur mu olmaz mı? Patlar mı patlamaz mı, olsa nasıl olacak, Capcom hadi artık derken, geldi çattı, peki güzel mi oldu?

Açıkçası tam olarak ne anlatabilirim size bu oyun hakkında emin değilim, hani aramızda Resident Evil 2 bilmeyen yoktur zaten, bir kere bile olsa bence herkes oynamıştır bu oyunu. Aslında tek cümle ile bile bitirebilirim Resident Evil 2 Remake incelemesini, bu nedenle de aslında bu yazıya pek inceleme demek de istemiyorum, fakat öyle oldu. 🙂

Etkileyici grafikleri ve zorlu seçimleri ile 98 yılına damga vurmuş olan Resident Evil 2 tekrar evimize konuk oldu. Şimdi ise Resident Evil 2 Remake adı altında ve daha da etkileyici grafiklere, atmosfere birlikte leziz bir oynanışa sahip olarak.

Remake kolaya kaçmak için mi? Yoksa uğraşılmış mı?

Remake oyunlar bir çok kişi tarafından sevilmeyen bir tür olsa da ki bunun sebebi bir çok firmanın kolaya kaçma yöntemi olarak değerlendirildiği için böyle, Capcom Resident Evil 2 Remake ile konuyu çok daha farklı bir noktaya taşımış. Şöyle ki oyunda olay sadece grafik ya da yeni oynanış değil. Daha önce oynamış ve bitirmiş olanlar için bile ekstra sürprizler ile dolu. Hatta ezber bozan yeni bulmacaları ile ve yine ezber bozan “önce silah dükkanına gideyim” gibi plan programı altüst eden bir kısım leziz değişiklikler ile geldi.

Zombiler ile dolu Raccoon Şehri’nde neler olduğuna dair cevapları bulmak üzere kendimizi Polis Departmanından, Umbrella NEST’e kadar çılgın bir maceraya atıldığımız oyunda bizlere açılışta ister Leon ister Claire ile oynama şansı sunuyor oyun.

Kimi seçmeli?

Aslında ilk olarak kimi seçtiğiniz çok da önemli değil, hatta şöyle bir bilgi vereyim geçtiğimiz haftalarda %21’lik bir oran ile ilk seferde oyuna Claire Redfield ile başlamıştı oyuncular. Neyse efendim, istediğimiz hikayeyi seçiyor ve başlıyabiliyoruz özetle.

İki karakterin de belli başlı bulmaca ve bir kısım diğer farklılıkları dışında gidişatı aslında aynı. Ancak bu noktada belirtmemde fayda var oyuna yabancı olan oyuncular sanmasınlar ki bire bir aynı senaryo. Karakterler kişilik olarak bile farklılar dolayısı ile ara sahneler derken iki karakterin de olaylara yaklaşımları arasında fark bile iki oynanışı en azından birer kere bitirmeniz için yeterli bir bahane sunuyor.

Her bir hikaye tamamlandıktan sonra kendi başına başka bir eklentiyi deneyimleme şansına erişiyoruz. Bu tekrar oynanışlarda bulmacalar daha zor hale geliyor ve karşılaştığımız zombilerin falan da yerleri değişiyor. Bildiğiniz, ya da bilmediğiniz üzere oyunda bir Gerçek Son var. Bu sona erişmek için de ne var ne yok sömürmelisiniz.

Geri sayım!

Aradan geçen bunca yıl sonrasında tekrar o polis departmanını keşfetmek, tekrar Umbrella NEST koridorlarında koşturmak gerçekten büyük keyif. Ayrıca 4th Survivor ve Tofu Survivor tabii ki Resident Evil 2 Remake’te de yerini almış durumda. 

Özetle Resident Evil 2 Remake oyuncuların Capcom’dan en çok beklediği oyundu ve açıkçası gayet güzel de bu işi kotardılar. En başarılı bulduğun Remake oyunları say deseler kesinlikle en üst sıralarda yerini alacak bir yapım ile karşılaştım. Ülkemizde ne yazık ki oldukça pahalı olan bu yapımın fiyatına isterseniz bir de gidip kinguin.net üzerinden kontrol edin derim.

NVIDIA DLSS, 3DMark Port Royal’da %50 Performans Artışı Sağlıyor

Görüntülenmeler:
93
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com