Kategoriler

World of Warcraft: Legion Demon Hunter Rehberi

Illidan Stormrage sayesinde tanıştığımız Demon Hunter World of Warcraft dünyasına Legion eklenti paketi ile gelen en son sınıf.

fragtist-dh-dps-banner

Havoc DH sınıfının, oldukça hareketli bir oynanış tarzına sahip rolü. Havoc oyuncuları yaptıkları temel saldırılardan Fury (Warrior ve Rage benzeri) adı verilen bir kaynak topluyorlar. Fury harcayarak yapılan saldırılar ise temel saldırılara göre çok daha fazla zarar veriyor. Yani temel olarak Fury biriktirip harcayarak karşı tarafa mümkün olan tüm zararı vermeye çalışıyoruz. Demon Hunter’ı diğer saf dps sınıflarından ayıran bir başka özellik ise Soul Fragment adı verilen durum. DH olarak bir düşmanı öldürdüğümüzde bu soul fragment rastgele olarak etrafımızda belirmeye başlıyor. Eğer üzerine gidersek bizi toplam canımızın %25’i kadar iyileştiriyor. İşte Havoc’un asıl oynanış tarzı burada yatıyor, düşmanları öldürdükçe topladığınız soul fragmentlar sayesinde durdurulamaz bir ölüm makinesi oluyorsunuz.

Yeni sınıfın hareketli olduğundan bahsetmiştim, işte Havoc bunu en iyi yaşayabileceğiniz rol. Fel Rush düşmanların yanına hızlıca gitmenizi sağlarken, Vengeful Retreat çevik bir şekilde arkaya kaçmanızı ve bir yandan düşmanlara zarar vermenizi sağlıyor. Bunların yanı sıra birden fazla düşmana zarar vermenizi sağlayan birçok özellikte Havoc rolünün içerisinde bulunmakta.

fragtist-dh-tank-banner

Gelelim Vengeance tank olarak nasıl bir rol. Vengeance benzer bir şekilde Pain adı verilen bir kaynak kullanıyor. Havoc’un aksine karşı taraftan zarar aldıkça da Pain kazanılıyor. Shear en temel saldırılardan biri, bu sayede hem Pain biriktirmeye başlıyoruz hem de soul fragment oluşmaya başlıyor. İşte bu noktada Vengeance’ın kendine özgü tank rolü kendisini göstermeye başlıyor. Vengeance biraz kendini iyileştirme (self heal) biraz da daha az zarar alma (damage mitigation) sistemlerinin birlikte kullanımına dayanıyor. Havoc’un aksine etraftaki tüm soul fragmentları üzerlerine yürümeye gerek kalmadan kendimize çekebiliyoruz. Bir diğer özellik ise Sigil’ler. 4 farklı sigil’den birini seçerek alan etkili zarar verebiliyor ya da alan içerisindeki tüm düşmanları sessiz bırakabiliyoruz. Vengeance rolü içerisinde birçok alan etkili zarar verme özelliğine sahip, bununla beraber sınıfın getirmiş olduğu esnek hareketlilik sayesinde oldukça eğlenceli bir rol.

Sonuç olarak Demon Hunter sadece iki adet role sahip olsa da getirmiş olduğu değişik oynanış tarzı sayesinde uzun bir süre sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir sınıf olmuş. Hikâye kısmını merak edenler için kısa bir özet yazalım ancak ben oynamadan bilmek istemem derseniz yazını devamını okumayın derim.

fragtist demon hunter 1

Demon Hunter Hikâyesi (SPOILER)

Oyuna Illidan’ın bizzat eğitmiş olduğu bir grup Demon Hunter’dan biri (Illidari) olarak başlıyoruz. Mardum isimli bir dünyada Fel Hammer adındaki bir Burning Legion gemisine baskın yapmaya gidiyoruz. Ancak zaman olarak Burning Crusade zamanındayız. Mardum’da ilerlerken bir grup maceracının Black Temple’a sızdığı haberi geliyor ve Outland’e geri döndüğümüzde Maiev tarafından yakalanıyoruz. Legion başladığı zaman tutulduğumuz hapishaneden çıkartılarak diğer Illidari arkadaşlarımızla beraber Burning Legion’a karşı bir kuvvet oluşturmaya başlıyoruz. Legion paketi ile beraber neler geldiğini merak ediyorsanız incelememizi okumayı unutmayın.

fragtist-wow-legion-banner

1 2

Görüntülenmeler:
158
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com