Kategoriler

WWE 2K16 İncelemesi

Güreş severler buraya! 2K Sports öncülüğünde yayımlanan WWE 2K16’yı sizler için inceledik. Ayrıntılar ve daha fazlası incelememizde!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]WWE’yi (World Wrestling Entertainment) bilmeyen pek az kişi vardır Türkiye’de. Vakti zamanında Ric Flair, Bam Bam Bigelow, Rey Mysterio, Big Sexy gibi hayranı olduğumuz karakterlerle Flash TV’de yayınlanmış, daha sonra çocuklara kötü örnek oldukları gerekçesiyle yayından kaldırılmıştı. Yıllar sonra Smackdown ve RAW adlarıyla Fox TV’de yayın hayatına tekrar başlamış, ardından da yayın hakları gerekçesiyle ücretli bir kanala geçiş yapmıştı. Halen yayınlarına bu kanalda devam etmekte olan TV şovu WWE, yıllardır olduğu gibi bu yıl da oyun versiyonuyla karşımızda.

2K Games önderliğinde yayımlanan ve Yuke’s tarafından geliştirilen WWE 2K16, geçen sene yayımlanan WWE 2K15 oyunun devam niteliğini taşıyor. Geçen sezon gerek ringe geliş şovları, gerek signature hareketler, gerek galibiyet sevinçleri açısından gerçeklerini aratmayan oyun, maç sonrası tekrarları, karakteristik dövüş stilleri ve çevrenin sanal gerçekliğini neredeyse tüm detaylarıyla yansıtmasıyla oyunun grafiksel açıdan oldukça tatmin edici durduğunu gösteriyor.

Fragtist WWE (1)

WWE 2K16′nın sadece Play sekmesinde bile 20’den fazla oyun modu içermekte. Bu geniş mod yelpazesi, oldukça geniş tutulan oyuncu listesi ve genişletme paketleriyle gelecek daha fazlası çeşitli varyasyonlarda güreşler yapabilmemizi mümkün kılıyor.

Gelelim heyecanının doruk noktasına, nasıl ulaşacağımızı bilmediğimiz ve bu heyecanla atıldığımız My Career modumuza. Bu oyun modunda yeni bir karakter oluşturup WWE sahnesine giriş yapıyoruz. Karakter oluşturma ekranı oldukça geniş seçenekler içeriyor. Yüz yapısından kas yapısına, kıyafetten vücut üzerindeki yaralara, dövmelere ve daha nicesine ulaşabileceğimiz bu kısım, bize istediğimize en yakın karakteri oluşturmayı sunuyor. Geçtiğimiz sezonda WWE kemerini aldığımızda kariyer modu sonlanıyordu fakat Yuke’s bu can sıkıcı durumu ortadan kaldırıp, kariyerimize istediğimiz zaman son verebileceğimiz bir “Retire” seçeneği iliştirmiş. Ayrıca “My career” adının hakkını vererek, olduğu gibi “bize” bırakılmış. Takım arkadaşlarımızı, düşmanlarımızı, nerede yer aldığımızı, hangi maçlara çıkıp hangi kemere ulaşacağımızı tamamen bize bırakan geliştiriciler, burada bir artı puanı hak ediyorlar.

Fragtist WWE (2)

Geçen seneden bu seneye daha yoğun yaşanan bir şey ise Face/Heel dengesi. Bu denge maç öncesinde – maç sırasında yaptığımız hareketlere ve maç sonrası verdiğimiz demeçlere göre şekilleniyor. Demeç demişken, oyuna yeni bir özellik olarak maç sonrası röportaj verme seçeneği eklenmiş. Genelde röportajlar bir veya iki soruluk oluyor. Rakip veya takım arkadaşlarımız hakkında sorulan sorulara verdiğimiz cevaplar, Face/Heel dengemizi oldukça fazla etkiliyor.

1 2 3

Görüntülenmeler:
28
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC