Kategoriler

ZOMBI PC İncelemesi

Ubisoft imzalı hayatta kalma oyunu ZOMBI artık PC’de! Acaba ZOMBI, PC’de beklentiyi karşılayabildi mi? Sorunun cevabı incelememizde!

Hikayemiz her zamankinden daha karanlık ve daha boğucu bir Londra’da başlıyor. Bir zombi sürüsünün arasında, oldukça çaresiz bir halde kalan kahramanımıza gizemli bir ses yardım eli uzatır. Prepper isimli bu hayatta kalma uzmanı arkadaşımız sayesinde, sözde kurtulan hayatımız ise yeni kazandığımız “can borcumuz” sayesinde yeniden defalarca tehlikeye girer. Oyunumuz, klişe bir hayatta kalma hikâyesine sahip aslında. Peki, hayatta kalmaya değer mi? Cevaplar aşağıda!

Bol zombili Londra maceramızı, bizi zombi sürüsünden kurtaran yoldaş Prepper’ın verdiği bir tablet ve kamera eşliğinde götürüyoruz. Kameramız sayesinde hareket halindeki zombileri, toplanabilir nesneleri, alternatif çıkışları bulabiliyor, bunları haritamızda işaretleyip daha rahat bir oyun sürebiliyoruz. Aramızda hatırlayanlar olacaktır, Zombi ilk olarak WiiU için ZombiU adı altında piyasaya çıkmıştı ve konsolun interaktif kumandasıyla mükemmel bir uyum içindeydi. Kameramızdan aldığımız bilgiler kumandamıza aktarılıyor, tabletvari bu kumandamız sayesinde ise her an harita ve çantamızı kontrol edebiliyor, telsiz konuşmalarını daha gerçekçi bir şekilde duyabiliyorduk. Ancak oyunun platform değiştirmesiyle tüm bu büyü bozulmuş oldu. Değişen kumandanın yerini, ağızda kekremsi bir tat bırakan sağ alt köşe haritası aldı. WiiU kumandası eşliğinde elimizde tablet, maceracı havasında gezerken, bir anda kendimizi sıradan bir hayatta kalma oyununun içinde buluverdik anlayacağınız.

Fragtist_Zombi_Gallery (10)

Zombi’de ölüp son kontrol noktasından devam etmek diye bir şey yok! “Dur şu köşede kaydedeyim de ölürsem tekrar denerim”cilik oynayamıyorsunuz. Ramboculuk oynayıp pata küte kalabalık gruplara dalmak yok! Amacımız mümkün olduğu kadar fazla hayatta kalmak. Öldüğümüz takdirde karakterimiz zombi güruhu arasında kendine birinci sınıf bir yer kapıyor ve o zamana kadar topladığımız her şeyi de beraberinde götürüyor. Bizeyse gizli mekânımızda farklı bir kişi olarak yeni bir başlangıç yapmak kalıyor. Ancak yapımcı ekip sıfırdan başlamanın oldukça acımasız kaçacağını düşünmüş olacak ki bize ufak bir iyilik yapmayı ihmal etmemiş. Eğer yeni karakterimizle, eski karakterimizin öldüğü noktaya yeniden gidersek, eski karakterimizi öldürüp eşyalarımıza yeniden kavuşabiliyoruz. Gerçekçilik açısından hoş bir detay olmuş ama bu noktada ufak bir eksiklik de yok değil.

fragtist_zombi_künye

1 2 3

Görüntülenmeler:
11
İlgili etiketler:
· · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com