Kategoriler

Fortnite Chapter 5’te Neler Var?

Fortnite Chapter 5

Fortnite‘ta yepyeni bir mekan, yeni buz öğesi, birinci şahıs modu ve daha farklı bir çok özelliği ile Chapter 5 harika gözüküyor. OG Fortnite 2 Aralık’ta sona erecek ve bu bizi yeni bir bölüme götürecek olan sezon etkinliğine taşıyacak. Tıpkı kara delik etkinliği gibi bu etkinlik de Loot Lake’te gerçekleşecek.

Yeni bir harita alıyoruz ve bu haritadan bir önce ki videomuzda zaten bahsetmiştim.

Fortnite’ın 2’inci bölümde oyuna ateş böcekleri gibi bir ateş öğesi tanıtılmıştı. Eğer bunları bir eve ya da binaya atarsanız, ateşe veriyordu. 5’inci bölümde de benzer şekilde buz öğesi olan buz bombaları tanıtılacak. Eğer bu bombayı atarsanız, bütün binayı buzla kaplayabileceksiniz ve bu buz ancak ateş öğesi kullanılarak eritilebilecek.

Fortnite’ın artık oyuna birinci şahıs modu ekleyeceği görünüyor. Bir çok insan, birinci şahıs modunun zaten oyunda olduğunu aslında biliyordu. Birkaç kez bunun üzerinde çalışma yapıldı. Aslında chapteer 4’de getirmeyi planlıyorlardı, ancak OG Fortnite’ı geri getirme kararı alındı ve birinci şahıs modunu chapter 5’e ertelediler. Fortnite’ın tarihine bakarsanız, oyun içinde büyük bir değişiklik yapılacaksa genellikle bunu Sezon 2’de yapıyorlar. Fortnite’a Battle Pass’ın tanıtımı ve sıfır yapı modu Sezon 2’de tanıtıldı. bu öngörüye bakarsak Chapter 5 Sezon 2’de birinci şahıs modunu göreceğiz umarım. Bu ayrı bir mod mu olacak, sıfır yapı gibi, yoksa seçebileceğiniz bir seçenek mi olacak bilmiyoruz.

5’inci bölümde Fortnite’a yeni bir mekanik gelecek gibi görünüyor. 2’inci bölümde yüzmeyi, 3’üncü bölümde tırmanma, yuvarlanma ve kaymayı, 4’üncü bölümde augment ve engel atlamayı ve şimdi görünüşe göre 5’inci bölümde birkaç saniye boyunca duvar üzerinde koşma yeteneğini kazanacağız.

5’inci bölümde üç farklı efsanevi artırmayı ekleyecekler. Bu artırmalar: Reboot Royale, Shield Increase ve Siphon olarak biliyoruz. Reboot Royale size ekstra bir hayat verecek. Shield Increase’iniz varsa ekstra bir kalkan alacaksınız, yani 100 kalkan yerine 200 ile dolaşacaksınız gibi duruyor kesin sayıyı bilmemekle birlikte. Siphon size hayat çalma yeteneği verecek, bunun miktarının 25 mi ya da 50 mi olacak bilmiyoruz. Birçok sızıntı, bunların efsanevi artırmalar olduğunu ve bunları elde etmek için muhtemelen bir patronu ortadan kaldırmak veya bir görevi tamamlamak gerektiğini öne sürüyor.

Fortnite’a açık dünya oyun modu gelecek gibi duruyor. Dört gözle beklediğimiz eğlenceli görev yapma stili olacak burada. Harita birkaç farklı bölgeye ayrılacak: Orman, ova, bambu, çiftlik, çöl, nehirler ve ormanlar gibi. Bu biomlar içinde farklı vahşi hayvanlar olacak, işte Sky jellies, smacky jellyfish Crow ve farklı bazı türler. Bu oyun modunun kendi lobi’si olacak gibi duruyor. Muhtemelen adayı terk etmek için görevler yapmanız gerekecek.

Haber: Serdar Demirgil

Dave the Diver Stüdyosunun Zombi Oyunu Nakwon: Last Paradise Testleri Başladı

Görüntülenmeler:
217
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri · Video
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com