Kategoriler

Gelmiş geçmiş en iyi Yüzüklerin Efendisi oyunu! | The Battle for Middle-Earth Gameplay

Sevgili dostlar bu videoda yeni bir video serisine başlıyoruz!
Daha önce sizlere tavsiye ettiğim eski ama hâlâ oynanabilecek kadar iyi yapımların ilk bir kaç saatlik (!) kısmını beraber oynuyoruz.
Bu serinin ilk konuğu, benim için çok büyük öneme sahip ve Yüzüklerin Efendisi konulu oyunlar arasında bence en iyisi olan; The Battle for Middle-Earth oluyor.
Sağdık sevenleri arasında kısaca TBFME olarak bahsedilen ve Yüzüklerin Efendisi atmosferini iliklerinize kadar yaşatmayı başaran bu oyun, aslında bir gerçek zamanlı strateji oyunu. Döneminde dahi çok fazla beklentiye yol açmayan üstelik EA Games gibi film oyunlarını berbat etmekte usta bir yapımcının ellerinden çıkan oyun, beklenmedik şekilde güçlü atmosferi, filmlere dibine kadar sadık kalan hikayesi, basit ama eğlenceli oynanış öğeleri ile bir çok kişinin hafızasında pozitif yönde yerini almayı başarmıştı.
Şimdi bu video aracılığı ile ben de, öncelikle daha önce hiç bu oyunu oynamamış genç arkadaşlarım veya vaktiyle oynamış ama zamanla unutmuş olan izleyicilerimiz için ilk 40 dakikalık kısmını oynuyorum.
İyi seyirler!