Kategoriler

Warner Bros., Oyuncularla Etkileşim İçin Bir Sanal Robot Üzerinde Çalışıyor

Warner Bros. robot

Warner Bros. Entertainment, uluslararası olarak sunduğu bir patenti yayınladı ve bu patent, oyuncularla video oyunu etkileşimlerini iyileştirebilecek bir sosyal robot tasarımını içeriyor.

Yıllardır programcılar, insanlara yanıt verebilen, giderek daha karmaşık hale gelen yapay zeka sistemleri tasarladılar. Siri ve Alexa gibi dijital asistanlar, çeşitli dillerde ve aksanlarda sesli komutlara yanıt verebiliyor. Warner Bros. patentinin amacı da, bu sosyal robotları bir sonraki adıma taşımak gibi görünüyor.

Çevresel Kontrol Özelliğine Sahip Sosyal Robot adlı patente göre; Warner Bros.‘un geliştirmekte olduğu robot, duygusal durumlar ve istekleri tespit etmek için bir kişinin sözlü olmayan sosyal ipuçlarını analiz etmek üzere bir kamera kullanabilecek. Robot bir video klibi oynatmak için akıllı bir ekrana bağlanabilecek, kahve yapmak veya bir odanın aydınlatmasını değiştirmek için akıllı cihazlara bağlanabilecek veya bir oyunun yapay zekasına uygun şekilde yanıt vermesini söyleyebilecek.

Warner Bros. Patent Şeması

Warner Bros.

Örneğin sosyal robot, kullanıcısının yorgun olduğunu hissederse kahve makinesini çalıştırabilir veya geç kalırsa kullanıcıya uyumasını önerebilir. Kullanıcı üzgünse, ışıkları kısabilir ve yağmur seslerinden oluşan bir video klip oynatabilir. Ya da oyuncu bir oyun karakterine sinirlenir ama bir şey söylemezse, sosyal robot bunu algılayabilir ve sinir bozucu karakteri geriletebilir veya sakinleştirebilir.

Sözsüz sosyal ipuçlarını okuyabilen bir sosyal robot, yapay zekanın halihazırda yapabildiğinden doğal bir ilerleme gibi görünüyor. Metin ve konuşma yoluyla doğrudan iletişim gün geçtikçe daha karmaşık hale geliyor ve bu nedenle bir sonraki mantıklı adım, insanların kelimeleri kullanmadan bilgi paylaştığı ifadeleri, tonları, jestleri ve diğer yolları anlayabilen robotlar geliştirmek. Aslında patent, ‘diğer sosyal hayvanlar’ için de çalışabileceğinden bahsediyor, bu da Warner Bros.’un tasarımını hayvan çalışmaları ve hayvanat bahçeleri için lisanslayabileceği anlamına geliyor. Ancak bunun gibi sosyal robotların tüketici uygulamalarına, oyunlara veya evlere ulaşması muhtemelen yıllar alacak.

Görüntülenmeler:
16
İlgili Kategoriler
Virtual Reality
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com