Kategoriler

NVIDIA Bugün GeForce 800MGPU’larını Duyurdu

NVIDIA’nın ağzından yazılmış duyuru metnini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz

Bugün yeni dizüstü bilgisayar GPU’ları için hazırlanan GeForce 800M serisinin duyurusunu yaptık. Bunlarda yıldan yıla genellikle %30, %40 ve hatta %60 civarında çift basamaklı performans sıçramaları görülüyor. Ve “dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayar GPU’su” tacını da yine biz taktık. Ama dürüst olmak gerekirse, bu tür performans artışları her yeni nesil dizüstü bilgisayar GPU’sunda zaten görülüyor.

Bu yılın bir farkı var. Bu yıl, dizüstü oyun bilgisayarlarına ait ilerleme tanımını değiştiriyoruz. Sadece daha hızlı GPU’ları öne sürmekle kalmıyoruz, bunun yanında dizüstü bilgisayarda oyun oynayanlar için özellikle tasarlanmış yeni bir dizi olağanüstü özellikleri tanıtıyoruz.

Bunların en önemlisi dizüstü bilgisayarda oyun oynayanları ilk kez prizlerden kurtaracak olan NVIDIA Pil Takviyesidir. NVIDIA Pil Takviyesi sayesinde pil ömrü otomatik olarak 2 kat artar. Bunun sırrı dizüstü bilgisayarın yepyeni ve son derece verimli çalışma şeklidir. Pil Takviyesi, dizüstü bilgisayarınızın her bileşenini maksimumda çalıştırmak yerine, kullanıcının tanımladığı örneğin 30 FPS gibi bir çerçeve hızı temin eder. Sürücü düzeyindeki yönetim burada devreye girer ve CPU, GPU ve bellek gibi tüm sistem bileşenlerinizi en yüksek verimlilikle çalıştırır. Bu sırada da sorunsuz ve mükemmel bir oyun deneyimi sunar. Pil Takviyesi, ödüllüNVIDIA Optimus teknolojisi ile birlikte pilin ömrünü en üst düzeye çıkarır.

Çok sevilen GeForce ShadowPlay özelliği de bu kapsamda dizüstü bilgisayarlara getirilmektedir. ShadowPlay, performansı kesinlikle etkilemeksizin, oyun içinde kaliteli görüntüler almanızı veya oyunculuk maceralarınızın Twitch.TV’de yayınlamanızı sağlayan yeni bir GeForce Deneyimi özelliğidir. ShadowPlay’de üç mod vardır: Gölge Modu, Manuel Mod ve Gölge + Manuel birleşik mod.

1 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com