Kategoriler

Dying Light Rehberi ve İpuçları

PARKOUR VE HAYATTA KALMA İPUÇLARI

Harran’da gezinmek ve hayatta kalmak ilk bakışta kolay gibi. Ama bazı şeylere dikkat ederseniz ömrünüz çok daha fazla uzayacaktır. Size kısa kısa ipuçları verelim istedik.

– Parkour için en önemli ipucu: Zıplayıp bir yerlere tutunmaya çalışırken, mutlaka tutunmaya çalıştığınız noktaya bakın. Boşluk tuşuna basılı tutarken, tutunmaya çalıştığınız kenar daime ekranın ortasında olsun. Bunu sakın atlamayın.

– Tabanca, tüfek ve bombalar hayatınızı kurtarabilir. Ama başınızı ciddi şekilde derde de sokabilir. Çünkü bunların hepsi çok ses çıkartıyor ve her kullandığınızda duvar tırmanabilen hızlı “Viral” zombilerin başınıza üşüşmesine sebep olacaktır. Zorunlu değilseniz açık alanlarda ve gece ses çıkartacak silahları kullanmayın. Yakın dövüş silahları çoğu senaryo için fazlasıyla yeterli zaten.

– Gece yolculuklarından mümkün olduğu kadar kaçının. Her ne kadar geceleri çeviklik ve kuvvet yetenekleri iki katına çıksa ve deneyim puanları ikiye katlanarak toplansa bile, özellikle “Volatile” türden zombilerden kaçmanız çok zor oluyor. Zorunlu gece görevlerini yaparken taktiğiniz şu olsun. Önceden malzemelerinizi hazırlayın (UV Flashlights, Firecrackers, vs.) , haritayı inceleyin ve görev lokasyonunun en yakınındaki güvenli eve gidin. Orada uyuyup geceyi bekleyin, gece olunca Volatile zombilerin görüş alanlarının arasında yürüyerek sessizce geçip görevinizi tamamlayın ve paniklemeden güvenli eve dönüp sabaha kadar uyuyun. Çok uzun süreyle olmamak üzere, gittiğiniz yeri görmek için fenerinizi açabilirsiniz.

– Demolisher (yerden asfalt kopartıp fırlatan) ve Goon (elinde kocaman betonlu demir olan) türü yavaş ama güçlü zombileri uzaktan, kafalarına 5-6 mermi sıkarak kolayca indirebilirsiniz. Ayrıca Toad (uzaktan zehir fışkırtan), Bomber (yakınınıza gelip göğüslerindeki bombayı patlatan) ve Screamer (yaklaşınca çığlık atıp diğerlerini uyaran) türüden zombileri de mutlaka uzaktan halledin. Değerli mermilerinizi sadece bu türlere harcayın, normal, güvenlik kıyafetli ve Viral zombiler her silahla zaten kolayca öldürülebiliyorlar.

– Ana görev dizisine sakın bağlı kalmayın. Yan görevleri yapmayı, sokakta yardıma ihtiyacı olanları kurtarmayı, korunması gerekenleri korumayı, sizinle sadece iki kelime konuşmak için bile olsa çağıranları atlamayın. Ana görev serisi tek başına bu oyundan alacağınız zevkin sadece yarısı, hatta belki üçte biri. Ancak yan görevler ve gezintiler ile Harran’ın içinde bulunduğu zor durumu anlamanız ve oyuna bağlanmanız mümkün. Ayrıca bunları es geçerseniz, tonla deneyim puanını da atlıyor oluyorsunuz.

– Oyunun başında co-op seçeneğini görmezseniz endişelenmeyin. Co-op özelliğinin açılması için önce birkaç görev yapmanız gerekiyor.

– Aynı anda birkaç tane yan görev alın ve haritada bunları yapa yapa ilerleyin. Böylece hem zamandan kazanmış, hem de bir oturuşta bolca deneyim puanı kazanmış olacaksınız. Her ele geçirdiğiniz yardım paketini, her topladığınız otu hemen merkeze veya görev sahibine iade etmek zorunda değilsiniz. Ölseniz bile yardım paketini veya topladıklarınızı kaybetmiyorsunuz.

– Oyun haritasında bir güvenli evden diğerine otomatik geçiş yok, buna alışın. Ayrıca zaten haritada koşturdukça, hoplayıp zıplayıp, damdan dama atladıkça Agility puanı topluyorsunuz. Işınlanmayı niye tercih edesiniz ki?

– Zombi gruplarına girmekten çekinmeyin. Çoğu zaman aralarından koşarak geçebilirsiniz. Birine çok yaklaşır ve yakalanırsanız tek tuşla kolayca kurtulabilmek için, Agility ağacı altındaki Escape (6. seviye) ve Instant Escape (9. seviye) yeteneklerini alın.

– Mümkünse ölmeyin. Ölmemek için elinizden geleni yapın. Yüksek noktalardan seyahat edin, uzaktan atılan silahlarla saldırın, bolca molotof ve medkit kullanın, elinizdeki silahı zombiye fırlatın, her fırsatta yüksek noktalara kaçın. Çünkü ölünce çok ciddi miktarda Survivor puanı kaybediyorsunuz.

– Bir görevi çözmeye çalışırken 2-3 kere öldüyseniz, mutlaka onu çözmenin bir alternatif yolu, dikkat edilecek ince bir noktası vardır ve büyük ihtimalle onu gözden kaçırıyorsunuz. Ümitsizliğe de kapılmayın, unutmayın ki internette tonla çözüm videosu ve komple çözüm klavuzu var.

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
395
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com