Kategoriler

Yeni Nesil GTA V’te FPS Modu Ayarları

Yeni nesil GTA V’in gelmesiyle birlikte oyunun en büyük özelliklerinden biri olan first person kamera açısı, herkesin merakla denediği özellik oldu.

Rockstar Games, oyuna sadece bu kamera açısını eklemekle kalmayıp bu kamera açısı ile ilgili ayrıntılı ayarlar da eklemiş. Bu kamera açısını nerede, ne zaman kullanmak istediğiniz gibi ayarları yapmanıza imkân tanımış. Bu ayarlar arasında kaybolmamanız için sizlere ufak bir rehber hazırladık.

First Person’a Nasıl Geçerim?
PlayStation 4’de Dualshock 4’ün dokunmatik paneline tıklayarak, Xbox One’da ise select tuşuna basarak kameralar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Varsayılan Ayarlar
Eğer FPS kamera açısı için herhangi bir ayarlama yapmazsanız, bu kamera açısına geçtiğinizde her yerde aynı açıda oynuyorsunuz. Ayarları değiştirerek, ne zaman hangi kamera açısından oynamak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Böylece araba kullanırken FPS, uçak kullanırken TPS kamera açısında oynayabilirsiniz.

First Person – Third Person Cover ayarını açtığınızda yürürken birinci şahıs açısıyla oynarken, siper aldığınızda üçüncü şahsa geçer.

Eğer ayakta FPS modunda gezerken arabaya binince kamera açısını değiştirmek istiyorsanız, arabaya bindikten sonra oyunu durdurup “Allow Independent Camera Modes” seçeneğini açın. Araçtan inip FPS açısına geçin ve sonra arabaya binip kameralar arasından üçüncü şahıs kamera açısına geçin. Oyun kamera seçeneklerini aklında tutacak ve gerektiği yerlerde otomatik olarak kamera açısını değiştirecektir.

Birinci şahıs açısında görüş alanınızı da değiştirebilirsiniz. Ayarlar bölümünden kontroller seçeneğinin altında “First person On Foot Field of View” seçeneğini ayarlayarak, FPS görüş alanınızı değiştirebilirsiniz.

Ayrıca bu kamera açısında bazı ara ayarlar da yapabilirsiniz. “First Person Ragdoll” ayarını kapattırsanız hasar aldığınızda kameranın daha az sarsılmasını sağlayabilirsiniz. “First Person Combat Roll” ve “First Person Head Bubbling” ayarlarını da kapattığınızda, FPS açısında, kamera daha az sallanacaktır.

Rockstar Games, tüm bunlara ek olarak oyuna bir nevi zorluk seviyesi de eklemiş. Nişan alma ayarını değiştirerek oyunun zorluğunu değiştirmek de mümkün oluyor. Dört farklı nişan alma ayarının bulunduğu GTA V’de düşmanlarınıza otomatik olarak nişan alıp almamayı ayarlayabilirsiniz.

Assisted Aim – Full: Bu ayarda nişan aldığınızda silah otomatik olarak düşmanınıza yönelecek ve kilitleyecek ve yürüdüğünüzde otomatik olarak takip edecektir.

Assisted Aim – Partial: Bu ayarda düşmanınıza yakın bir yerde nişan aldığınızda, oyun otomatik olarak silahı düşmanınıza yöneltecek ve kilitleyecektir.

Free Aim – Assisted: Bu ayarda silahı düşmanınızın üstüne doğrulttuğunuzda bir süre silah ona doğrultulmuş şekilde kilitli kalacaktır.

Free Aim: En zor nişan alma seçeneği olan Free Aim’de oyun size bu konuda hiç yardım etmeyecek. Bütün işi sizin yapmanız gerekiyor (Yaşasın!-Burak Akmenek).

Görüntülenmeler:
30
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com