Kategoriler

Oyuncu Teknolojisinin Kalbine Ziyaret

“Teknoloji bulması oldukça kolay ancak en iyilerinin bir araya getirilmesi gereken, önemli uygulama birimidir.” Bu sözlerle başladığımız Logitech BIC Lab gezisi, bizleri Cenevre’deki özel bir mekana götürdü. Mekan deyince küçük bir yer tarif edecekmişim gibi hissettim. Ancak karşımızda, oyuncu teknlojisini ilgilendiren ve önemli bir laboratuvar var.

Logitech Türkiye’nin özel olarak gerçekleştirdiği gezi sayesinde tekrar kendimize şu durumu kanıtlamış olduk: oyuncu teknlojisini, en iyi oyun oynayan bilir. Logitech’in Cenevre’de bulunan “Daniel Borel Innovation Center” isimli laboratuvarı kimi zaman kafa şişiren odalarıyla, kimi zaman ise sesten tamamen arınmış çalışma alanlarıyla insanın nefesini kesen cinsten.

Fragtist-Logitech-Lab1

Saat 08:00 maceramız başladı

Bir mouse veya klavyenin nasıl üretildiğini merak ettiniz mi? Biz merak ettik ve bu yüzden böyle bir fırsatı kaçırmak istemedik. Hatta daha fazlasını yaparak bu deneyimi sizlerle paylaşmak istedik. Bizim saatlerce ve hatta yıllarca zaman harcadığımız oyuncu donanımlarının, aylarca özel testlere tabi tutulduğunu biliyor muydunuz? Doğru okudunuz. Tek bir mouse (Cenevre’de sık sık “mice” olarak dillendirilse bile, ben size mouse olarak yazmaya devam edeceğim) 11 günden fazla hız, dayanıklılık ve tıklama testlerinden sonra üretime geçiriliyor. Hatta mouse pad ve mouse konusunda eSpor oyuncularının kendilerinden sık sık fikir alınıyor. Buna bağlı olarak da mouselar tekrar gözden geçiriliyor. Logitech’in ilk odağı her zaman oyuncuların kendisi oluyor.

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com