Kategoriler

Dota 2 The International Ekim Ayında Seattle’a Dönüyor

Dota 2 The International 2023

Dota 2‘nin en prestijli turnuvası olan The International, 2017’den bu yana ilk kez Valve‘ın merkezinde gerçekleşecek.

Valve‘dan yapılan açıklamaya göre turnuva, 27-29 Ekim 2023‘te Seattle‘daki Climate Pledge Arena‘da düzenlenecek. Dota 2 The International 2023 grup aşaması ise 14 Ekim‘de başlayacak ve bunu playofflar takip edecek. Bu ilk etkinlik, ‘The Road to The International‘ olarak adlandırılacak.

Daha önce KeyArena olarak bilinen Climate Pledge Arena, Valve‘ın 2014 ve 2017 yılları arasında The International‘ı düzenlediği yerdi. Burası aynı zamanda Dota hayranlarının turnuva tarihindeki en iyi oyunlardan birini izlediği yer olarak biliniyor.

Valve, 2018 yılında The International‘ı, KeyArena‘daki uzun tadilatların başlaması nedeniyle Vancouver‘daki Rogers Arena‘ya taşımıştı. Etkinlik sonraki yıllarda Çin, Romanya ve Singapur’da düzenlendi. Valve turnuvayı İsveç’e de getirmeyi planlamıştı, ancak pandemi stüdyoyu 2020’de Dota 2 The International‘ı iptal etmeye zorladı.

Valve yeni açıklamasında, The International 2023‘ün bugüne kadarki en büyük kitlesine ev sahipliği yapacağını söyledi. Stüdyo, etkinlik tarihi yaklaştıkça hayranların Dota 2 The International 2023 için nasıl bilet satın alabilecekleri hakkında daha fazla bilgi paylaşma sözü de verdi.

Diablo IV’te Yeni Özelleştirme Stilleri Rehberi

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri