Kategoriler

Ubisoft, XDefiant Oyununun Ertelenmesini Konsollara Bağladı

Xdefiant

Ücretsiz nişancı oyunu XDefiant‘ı erteleyen Ubisoft, bunun sebebi olarak Xbox ve PlayStation‘daki sertifika sorunlarını gösterdi.

Splinter Cell, Ghost Recon ve The Division‘ın 6’ya 6 karışımı olan XDefiant, 2021’de Tom Clancy’s XDefiant olarak duyurulmuştu. Daha sonra adı sadece XDefiant olarak kalan oyun geliştirilme süreci boyunca bir dizi kapalı ve açık testten geçti. XDefiant‘ın bu yaz PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkması bekleniyordu. Ancak Ubisoft‘un web sitesinde bir yazı kaleme alan XDefiant baş yapımcısı Mark Rubin, oyunun çıkış tarihinin hala belirlenmemiş olmasının büyük ölçüde Microsoft ve Sony‘nin kendi konsolları için sertifikasyon süreçlerinde ortaya çıkan karmaşıklıktan kaynaklandığını açıkladı.

Mark Rubin, “Temmuz sonunda bu süreci başlattık ve Ağustos ortasında ilk sonuçlarımızı aldık. O zaman uyumlulukla ilgili beklediğimizden daha fazla işimiz olduğunu fark ettik. Geçseydi Ağustos sonunda sevkiyat yapabilecektik ama geçmedi ve biz de son 3-4 haftayı bu sorunları gidermek ve yeni bir gönderime hazırlanmakla geçirdik.” dedi.

Rubin‘in hesaplarına göre XDefiant Eylül ayının son 2 haftasında piyasaya sürülebilir ancak bunun koşullu bir geçiş olması olası. Çünkü bu, uyumluluğu sağlamak için bazı son düzeltmelerle birlikte 1. gün yaması anlamına gelecek. Bu durum da XDefiant‘ın çıkışını Ekim başı ya da ortasına itecek. Sonuç olarak Rubin yazısını şöyle bitirdi: “Bu noktaya gelmenin oldukça zorlu bir yolculuk olduğunu biliyorum ve bu süreçte bize katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Canlı yayına geçmek ve XDefiant’a olan tutkumuzu ve sevgimizi herkesle paylaşmak için gerçekten sabırsızlanıyoruz. Hepinizi yakında oyunda görmek dileğiyle.”

Stellar Blade Oyununun Detayları Açıklandı

Görüntülenmeler:
31
İlgili Kategoriler
Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com