Kategoriler

Paradox Interactive, Sims’e Rakip Life by You Oyunundan Ayrıntıları Yayınladı

Life by You

Cities Skylines‘ın yayıncısı Paradox Interactive‘in yeni hayat similasyon oyunu Life By You, türe uzun yıllar hakim olan Sims 4‘e sağlam bir rakip olacağa benziyor. Paradox, Life by You‘dan yeni oynanış görüntüleri ve erken erişim tarihini paylaştı.

Oyuncular, geliştirici Paradox Tectonic‘in bir sosyal simülasyon oyunu üzerinde çalıştığını ilk kez bu ayın başlarında Paradox Interactive‘in 2023 etkinliğinde öğrendi. Kısa bir tanıtım fragmanı ile duyurulan Life by You, Maxis‘in efsanevi serisi The Sims‘ten yoğun bir şekilde ilham almış gibi görünüyordu. Etkinlikte, The Sims 2‘nin eski yönetici yapımcısı Rod Humble‘ın oyunun gelişimine öncülük edeceği ortaya çıktı. Sosyal simülasyon oyunları Paradox için yeni bir tür olsa da, Humble‘ın katılımının duyurulması ile, yayıncının EA‘nın devasa The Sims serisine rakip olma konusunda ciddi olduğu anlaşıldı.

Fragmanda oynanışın çoğu, The Sims ile biraz zaman geçirmiş olan herkesin aşina olduğu, karakterlerin yemek pişirme, temizlik ve ev işleriyle ilgilenme gibi günlük görevleri yerine getirdiğini gösteriyor. Karakterlerin evlerini özelleştirmek, hatta aşık olmak ve bir aile kurmak gibi türün diğer temel unsurları da fragmanda yer alıyor.

Life by You, EA‘nın yaklaşan The Sims 5 gibi rakiplerinden farklı özelliklere de sahip. Life by You, oyun boyunca kontrol edilecek karakterlerle sınırlamak yerine, oyuncuların herhangi bir zamanda herhangi bir karakterin doğrudan kontrolünü ele geçirmesine izin veren açık bir dünya sunuyor. Başka bir benzersiz özellik de Life by You‘daki karakterlerin gerçek dillerde konuşacak ve sohbet edecek olması. Tanıtım videosu ayrıca, oyuncuların oyun içi evlerinin renginden karakterlerinin diyaloğuna kadar her şeyi değiştirebilecekleri kapsamlı özelleştirme ve mod desteği vaat ediyor.

Ekibinde Rod Humble gibi kendini kanıtlamış bir geliştiriciyle ve türün bazı köklü kurallarına aykırı benzersiz oynanış mekaniklerine sahip olan Life by You, bu yıl Erken Erişim‘e girdiğinde The Sims için ciddi bir rakip olma potansiyeline sahip. Life by You, PC için 12 Eylül‘de Erken Erişim‘e girecek.

Rare, Sea of ​​Thieves’in Gelecek 5 Yılının İçeriğini Planlamaya Başladı

 

Görüntülenmeler:
30
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com