Kategoriler

Stardew Valley Yaratıcısı, Haunted Chocolatier Oyunundan Konsept Çizimler Paylaştı

Haunted Chocolatier

Stardew Valley oyununun solo geliştiricisi Eric ‘ConcernedApe’ Barone, yaklaşmakta olan RPG yaşam simülasyonu Haunted Chocolatier‘dan yeni konsept çizimlerini paylaştı.

Eric ‘ConcernedApe’ Barone, Haunted Chocolatier‘ı 2021’de bir oyun fragmanıyla duyurmuştu. Barone, çok sevilen bağımsız çiftçilik simülasyonu Stardew Valley‘in yaratıcısı olarak biliniyor. Harvest Moon serisinden ilham alan ConcernedApe, Washington Üniversitesi‘nden mezun olduktan kısa bir süre sonra 2012 yılında Stardew Valley üzerinde çalışmaya başladı. Oyun 2016‘da büyük bir başarı elde etti ve Barone‘nin kendisine yardımcı olması için ikinci bir geliştirici getirdiği 2017 yılına kadar solo bir proje olarak kaldı. Birden çok platforma taşınan Stardew Valley, Mayıs 2022 itibarıyla 20 milyonun üzerinde kopya sattı ve Metacritic‘in 80’lerin üzerindeki puanlarla birçok olumlu eleştiri aldı.

Geliştiricinin yeni oyunu adından da anlaşılacağı gibi, oyuncuya hem yaşayan sakinlerin hem de ölümsüzlerin yaşadığı bir kasabada bir şekerleme dükkanını yönetme görevi veriyor. ConcernedApe, Twitter‘da Haunted Chocolatier‘ın bazı konsept çizimlerini paylaştı. Paylaşımda; Haunted Chocolatier‘ın doğaüstü şekerlerinin sayısız eskizi yer aldı. Paylaşım ConcernedApe hayranlarının heyecanını artırmaya yetti.

Haunted Chocolatier, Stardew Valley‘in büyüleyici retro esintili piksel sanatını ve NPC ilişkilerini taşıyor. Oyuncular, yerel kasaba halkıyla etkileşime girerken çeşitli çikolatalı şekerlemeler yapmak için malzemeler toplayacak; dost ruhların yardımıyla dükkanlarını yönetecek ve doğaüstü şeker üreticileri olarak kişisel zevklerine göre özelleştirebilecekler.

Korku temalı RPG yaşam simülasyonu Haunted Chocolatier‘in ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bilgi henüz paylaşılmadı ancak oyunun sadece PC için geliştirildiğini biliyoruz.

Tchia, PC’ler için Sadece Epic Games’te Yayınlanacak

 

Görüntülenmeler:
50
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com