Kategoriler

Steam, Windows 7 ve 8 Desteğini Gelecek Yıl Kaldıracak

Steam windows desteği

Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 kullananlara Valve‘dan kötü haber geldi. Steam, gelecek yıl bu sürümlerin olduğu bilgisayarlarda çalışmayacak. Sebebi de Google Chrome.

Valve‘dan yapılan kısa duyuruda, “Steam’deki en yeni özellikler, Windows’un eski sürümlerinde çalışmayan Google Chrome’un yerleşik bir sürümüne dayanıyor. Ayrıca, Steam’in gelecekteki sürümleri, yalnızca Windows 10 ve sonraki sürümlerde bulunan Windows özellik ve güvenlik güncellemelerini gerektirecek.” denildi.

Gerçi oyun oynamak için Windows 7 veya 8 kullananlar son derece azınlıkta. Steam‘in Şubat Donanım ve Yazılım Araştırması‘na göre; kullanıcıların yalnızca yüzde 0,09’u Windows 7 kullanırken, yüzde 1,43’ü 64 bit sürümünü kullanıyor. Windows 8.1 için bu oran yüzde yarımdan az.

Zaten Microsoft, Ocak ayında Windows 7, 8 ve 8.1 desteğini sonlandırmıştı. Epic Games de, bu ayın başlarında Fortnite için Windows 7 ve 8 desteğini bıraktığında, eski işletim sistemlerini kullanmakta ısrar edenlere, GeForce Now kullanmasını önerdi.

Steam‘de eski Windows sürümleri için son tarih 1 Ocak 2024. Bu tarihten sonra, Steam‘i ve platform üzerinden satın alınan oyunları çalıştırmaya devam etmek için, kullanıcıların Windows‘un daha yeni bir sürümüne güncelleme yapması gerekecek.

Birinci Şahıs Nişancı Oyunu Bone Dust Artık Steam’de

Görüntülenmeler:
37
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com