Kategoriler

Amazon Games’ten İkinci Lord of the Rings MMO Denemesi

Lord of the Rings MMO

New World geliştiricisi Amazon Games, Yüzüklerin Efendisi‘ni temel alan yepyeni bir MMO yaratmak için Embracer Group‘un Middle-earth Enterprises şirketiyle ortaklık kurdu.

2007 çıkışlı Lord of the Rings Online ve Amazon‘un daha önce iptal edilen Lord of the Rings oyunundan tamamen ayrı olan devasa çok oyunculu çevrimiçi Lord of the Rings MMO‘su şu anda geliştirmenin ilk aşamalarında ve henüz resmi bir adı yok. Yeni MMO’nun geliştirilmesine New World‘ün arkasındaki ekip olan Amazon Games Orange County liderlik ediyor. Amazon Games, oyunun Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitap üçlemelerinin hikayelerini içereceğini duyurdu.

IGN‘e konuşan Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, “Oyunculara Yüzüklerin Efendisi’ne yeni bir bakış açısı getirmek uzun zamandır ekibimizin isteğiydi ve Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden onur ve minnettarlık duyuyoruz” dedi. Hartmann ayrıca, bu projenin Yüzüklerin Efendisi MMO‘suna yepyeni bir yaklaşım olduğunu ve Amazon‘un 2021’de iptal ettiği MMO‘dan herhangi bir materyal kullanmayacaklarını açıkça belirterek, “Bu tamamen yeni. Eski projenin geliştirilmesi çok uzun sürmemişti. Üç yıllık bir proje değildi, oyunun belirli bir kısmı üzerinde çalışan oldukça küçük bir ekip vardı, ancak bu tam gelişmiş bir prodüksiyon değildi. Bu tamamen yeni bir oyun çünkü lisans çok çok daha geniş. Önceden, ‘bu iyi bir fikir ama yapamayız çünkü başka bir şey var’ diyorduk. Şimdi ise Embracer ve Middle-earth Enterprises’ın tamamen desteklediği görevimiz, Yüzüklerin Efendisi’ne dayanan en büyük ve en iyi MMO’yu yapmak. Bizim tutkumuz bu.” açıklamasını yaptı.

Middle-earth Enterprises operasyonel grubu Freemode‘un CEO’su Lee Guinchard da bu noktayı yineledi: “Geniş Orta Dünya evreninin hakkını verecek ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları memnun edecek bir MMO sunmak için her türlü özeni gösteriyoruz.”

Amazon‘un ikinci Lord of the Rings MMO‘su, PC ve konsollara gelecek.

Avrupa Birliği, Xbox’ın Activision Blizzard Satın Alımını Resmen Onayladı

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com