Kategoriler

ASUS Republic of Gamers Yeni ROG Ally X’i Duyurdu

ASUS Republic of Gamers Yeni ROG Ally X'i Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), beğenilen ROG Ally el oyun konsolunun yeni modeli ROG Ally X‘i tanıttı. Hareket halindeyken Windows 11 oyunları için tasarlanan ROG Ally X, aynı AMD Ryzen™ Z1 Extreme işlemciye sahip olmakla birlikte, daha iyi ergonomi, soğutma ve bağlantı için güncellenmiş bir kasanın yanı sıra yükseltilmiş depolama, RAM ve pil ömrü sunuyor. Yeni bir özelleştirilebilir oyun kütüphanesi ve birleşik sistem güncellemeleri içeren Armoury Crate SE 1.5 ile birlikte ROG Ally X, oyunları her zamankinden daha iyi oynamak için tasarlandı.

Depolama alanı, RAM ve Pil Ömrü Daha Fazla

Kullanıcı geribildirimlerini merkeze alarak tasarlanan ROG Ally X, birçok önemli dahili bileşenini güçlendiriyor. Orijinal Ally’de 512 GB olan yeni 1 TB SSD, kullanıcıların tüm oyunları için yer bulmasını sağlıyor. Buna ek olarak ROG Ally X, M.2 2280 form faktörü yuvasına sahip yeniden tasarlanmış bir anakart kullanıyor ve kullanıcıların depolama alanlarını daha önce mümkün olandan daha büyük sürücülere daha kolay yükseltmelerine olanak tanıyor.

Bu depolama yükseltmesine daha fazla esneklik için 24 GB LPDDR5X-7500 RAM eşlik ediyor. Bir APU olarak AMD Ryzen Z1 Extreme, video RAM’ini cihazın sistem RAM’i ile paylaşıyor. Modern oyunların yüksek çözünürlüklü, gerçekçi dokular için daha fazla VRAM kullanmasıyla, 24 GB sistem belleği, kullanıcıların yeni nesil AAA oyunlarda daha iyi performans için hem sisteme hem de GPU’ya daha fazla bellek ayırmasına olanak tanıyor.

Ayrıca ROG Ally X, kullanıcıların prizden uzakta daha uzun süre oyun oynayabilmeleri için önceki modelin iki katı kapasiteye sahip 80 Wh pil ile donatıldı. Pil ömründeki büyük iyileşmeye rağmen ROG Ally X, orijinal ROG Ally’den yalnızca 70 gram daha ağır ve ağırlık dağılımı, oyuncunun cihazı kavrarken başparmağı ve işaret parmağının bulunduğu yerde mükemmel bir şekilde ortalanıyor. Bu da 678 gramlık ağırlığından daha hafif hissetmesini sağlayarak herkes için rahat oyun ve taşınabilirlik sağlıyor.

Güncellenmiş Kontroller

ROG Ally X, cihaza fazla kalınlık eklemeden daha fazla konfor için biraz daha derin tutamaklara ve daha yuvarlak bir şekle sahip. Bunun yanında yepyeni bir siyah renkle birlikte yeniden tasarlanmış bir kasayla geliyor. Düğmeler ve kollar biraz daha ergonomik bir açıyla düzenlenmiş ve tetiklere basmayı kolaylaştıran bir eğim verilmiş. Arkadaki makro düğmeleri de kazara basmaları azaltmak ve kolayca erişilebilir olmalarını sağlamak için daha küçük.

Kumanda kolları, uzun süredir kumanda kullanan oyunculara daha tanıdık bir tepki eğrisi için daha sert yaylara sahip, 5 milyon çevrim ömrü için derecelendirilmiş yeni, daha dayanıklı modülle değiştirildi. D-Pad de benzer şekilde geliştirildi ve dövüş ve retro oyunlar için daha hassas sekiz yönlü giriş sağlandı. Kullanıcıların büyük çoğunluğu daha fazla evrensel G/Ç talep ettiği için orijinal XG Mobile bağlantı noktası, ROG Ally X’te biri üçüncü taraf yuvalar ve harici GPU’larla birlikte çalışabilirlik için Thunderbolt™ uyumlu olmak üzere iki USB-C® bağlantı noktasıyla değiştirildi.

Geliştirilmiş Termaller Mevcut

ROG Ally X, yeni bataryaya uyum sağlamak için yüzde 23 daha küçük, ancak hava akışını iyileştirmek için yüzde 50 daha ince fan kanatları kullanan yeni fanlara sahip. Fan muhafazasındaki iki yeni tünel, havayı yukarı ve ROG Ally X’in üst kenarındaki ek, üçüncü bir egzoz çıkışına yönlendiriyor. Bu yeni termal çözüm, cihazın içinden yüzde 24 daha fazla hava hacminin itilmesini sağlayarak yalnızca dahili bileşenleri değil, aynı zamanda daha rahat uzun süreli kullanım için 6°C’ye kadar daha soğuk olan dokunmatik ekranı da soğutuyor. Son olarak ASUS ROG Ally X, yaz mevsiminin sonuna doğru ülkemizde satışa sunulacak ancak henüz fiyatı paylaşılmadı.

ASUS İlk Yeni Dönem Yapay Zeka Bilgisayarını Tanıtacak

Görüntülenmeler:
182
İlgili Kategoriler
El Konsolları · Konsol
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com