Kategoriler

Atari, Digital Eclipse’i 20 Milyon Dolara Satın Aldı

Atari Digital Eclipse

Retro odaklı büyüme stratejisine yönelik çalışmalarını sürdüren Atari, klasik oyunların dijital restorasyonu konusunda uzmanlaşmış bir stüdyo olan Digital Eclipse‘i satın aldı. Anlaşmayı duyuran Atari, bu yılın Mayıs ayında, son olarak System Shock‘un yeniden yapımını geliştiren retro odaklı bir başka stüdyo olan Nightdive Studios‘u da bünyesine katmıştı.

Ticari video oyunu emülasyonu öncülerinden olan Digital Eclipse‘in Street Fighter: 30th Anniversary, Mega Man Legacy Collection, SNK 40th Anniversary Collection, Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection ve Disney Classic Games Collection gibi projeleri milyonlar sattı. Stüdyonun son projeleri arasında Atari 50: The Anniversary Collection, The Making of Karateka ile şu anda ‘Erken Erişim’de olan Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord‘un yeniden yapımı yer alıyor.

Atari Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Wade Rosen anlaşmayla ilgili olarak, “Digital Eclipse yaptıkları işte dünyanın en iyisi. Oyun endüstrisinin tarihine derin bir sevgi ve saygı duyuyorlar ve tarihi serilere dayanan, eleştirmenlerce beğenilen projeler geliştirmeleriyle tanınıyorlar. Digital Eclipse, Nightdive ile birlikte Atari’nin DNA’sına ve yenilenen amacına mükemmel bir uyum sağlıyor.” açıklamasını yaptı.

Digital Eclipse Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Mike Mika‘nın yorumu ise şu oldu: Atari 50: The Anniversary Celebration’da birlikte çalışma deneyimimiz çok etkileyiciydi. Atari’nin ekibimize gösterdiği güven ile içeriğe duyduğumuz sevgi ve saygı gerçekten olağanüstü bir şey üretmemizi sağladı. Atari’nin yaklaşımımızı desteklemeye devam edeceğini ve önümüzdeki yıllarda hayranlarımıza heyecan verici yeni projeler sunacağımızı biliyorum.”

Satın alma anlaşması, başlangıçta 4 milyon dolar nakit ve 2,5 milyon dolar Atari hissesinin yanı sıra performansa bağlı olarak önümüzdeki on yıl içinde 13,5 milyon dolar nakit ‘kazanç’ karşılığında yapıldı. Kısa bir süre önce AtariAge arşivini ve 80’li – 90’lı yıllara ait yüzlerce oyunun haklarını satın alan Atari‘nin hem Digital Eclipse hem de Nightdive Studios‘u bünyesine katmasıyla ortaya çıkaracağı işleri görmek heyecan verici olacak.

Atari, 100’den fazla PC ve Konsol Klasiğinin Haklarını Satın Aldı

Görüntülenmeler:
62
İlgili Kategoriler
Konsol
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com