Kategoriler

Elden Ring, 20 Milyondan Fazla Sattı

FromSoftware‘in ödül rekortmeni oyunu Elden Ring, bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde yaklaşık 20,5 milyon sattı.

Bandai Namco, bir ResetEra forum kullanıcısı tarafından tespit edilen yatırımcı raporunda, “Elden Ring gibi mevcut oyunların tekrar satışları, özellikle denizaşırı ülkelerde güçlü oldu ve dünya çapındaki satışlar 20,5 milyona ulaştı” ifadelerine yer verdi. Yayıncı, oyunun tekrar satışlarında bir gerileme beklese de, Elden Ring birkaç milyon kopya daha sattığı taktirde Minecraft‘ın 238 milyonla zirvede olduğu tüm zamanların en çok satan oyunları listesine girebilecek.

Elden Ring, 20 milyon kopyaya, bir FromSoftware oyunu için şimdiye kadarki en iyi açılışı yaptıktan bir yıl sonra ulaştı. Bandai Namco sadece 18 gün içinde aksiyon RPG oyununun 12 milyondan fazla kopyasını sattı. Bu 5 gün içinde yaklaşık 4 milyon kopya satması beklenen bir oyun için oldukça iyi. Elden Ring‘in ilk büyük genişlemesi olacağı belirtilen Shadow of the Erdtree isimli DLC içeriği ise geliştiriliyor.

Elden Ring Genişlemesi Shadow of the Erdtree Resmi Olarak Geliştiriliyor

 

Görüntülenmeler:
8
İlgili Kategoriler
Konsol · Oyun Haberleri · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com