Kategoriler

Final Fantasy Pixel Remaster Serisinin Konsollara Çıkış Tarihi Belli Oldu

Final Fantasy Pixel Remaster

Square Enix, Final Fantasy Pixel Remaster koleksiyonunun konsol sürümlerinin çıkış tarihini resmi olarak duyurdu. Bir yılı aşkın süredir Steam ve mobil cihazlarda mevcut olan seri nisan ayında PS4 ve Switch‘e taşınacak.

Final Fantasy Pixel Remaster, Final Fantasy serisinin ilk üç oyunundan başlayarak, 2021 yazında yayınlandı. Birkaç ay sonra, koleksiyona Final Fantasy 4 ve Final Fantasy 5 dahil edildi. Final Fantasy 6, Şubat 2022’ye kadar piyasaya sürülmedi. Final Fantasy Pixel Remaster‘ın konsol sürümleri ilk çıkışlarından bir yıl sonrasına kadar duyurulmamış olsa da, Square Enix kesin bir çıkış tarihi sunmakta tereddüt etti. Ancak artık baharın gelmesiyle birlikte uzun zamandır beklenen konsol sürümleri yakında oyun tutkunlarının eline geçecek.

Final Fantasy Pixel Remaster Koleksiyonu, PlayStation 4 ve Nintendo Switch için 19 Nisan Çarşamba günü piyasaya sürülecek. Koleksiyon ayrıca oyuncuların kullanması için yeni bir piksel stili yazı tipine sahip olacak. Kullanıcı arayüzü ve yazı tipi, Final Fantasy Pixel Remaster‘a karşı eleştiri noktalarıydı, ancak geliştiriciler Steam sürümünün yazı tipleri için geçici çözümler buldu. Oyuncular ayrıca savaşta kazandıkları deneyim puanlarını artırmak ve rastgele karşılaşmaları kapatmak için yeni seçeneklere sahip olacak.

Altı oyunun tümünü içeren paket 74,99 dolara, tekli oyunların her biri 11,99 – 17,99 dolara satılacak. Final Fantasy Pixel Remaster için ön siparişler artık Nintendo eShop‘ta mevcut, ancak PlayStation Store daha sonraki bir tarihte sipariş almaya başlayacak.

No Man’s Sky: Interceptor, Yeni Gemiler, Dünyalar ve VR Desteği ile Geldi

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri