Kategoriler

Grand Theft Auto 6, 2024’te Çıkabilir

Grand Theft Auto 6

Take-Two Interactive, tüm zamanların en büyük oyun serilerinden birinin son halkası olan Grand Theft Auto 6‘nın çıkış tarihini ortaya çıkarmış olabilir.

IGN‘nin haberine göre; yıllık kazanç raporuyla birlikte yayınlanan açıklamada Take-Two, 2025 ve 2026 mali yılları için büyük bir proje de dahil olmak üzere önümüzdeki yıllara ilişkin planları paylaştı:

“İleriye baktığımızda, 2025 Mali Yılı Şirketimiz için büyük bir heyecanla beklenen bir yıl. Son birkaç yıldır, şirketimizi daha da büyük başarı seviyelerine taşıyacağına inandığımız inanılmaz derecede sağlam bir proje hattını piyasaya sürmek için işimizi hazırlıyoruz. Mali 2025 yılında, sektörümüzde yeni standartlar belirleyeceğine ve 8 milyar doların üzerinde Net Rezervasyon ve 1 milyar doların üzerinde Nakit Akışı elde etmemizi sağlayacağına inandığımız çığır açan birkaç oyunu piyasaya sürerek bu yeni döneme girmeyi umuyoruz. Mali 2026 ve sonrasında daha da yüksek düzeyde faaliyet sonuçları sunarak bu ivmeyi sürdürmeyi umuyoruz.”

Take-Two, açıkça Grand Theft Auto‘nun adını vermese de, başka bir oyunun bu rakamlara ulaşacağını hayal etmek zor. Firma, geçtiğimiz mali yıldaki net gelirleri 5,3 milyar dolara ulaşarak yıllık bazda rekor kırdı. Bu rekora geçen yıl satın aldığı Zynga‘nın katkıları sayesinde ulaşıldı. Bundan önce Take-Two‘nun normal yıllık net gelirleri kabaca 3 milyar dolar civarında seyrediyor ve istikrarlı bir şekilde artıyordu. Tek bir yıl içinde 1 milyar doların üzerine çıktıklarını görmek için büyük bir mobil geliştiricinin satın alınması gerekti. Yani 8 milyar dolarlık bir hedefe ulaşmak için Take-Two‘nun önemli satın almalar yapması ya da sahip olduğu oyun miktarının neredeyse iki katını piyasaya sürmesi veya en az bir devasa oyun piyasaya sürmesi gerekiyor. GTA Online gibi yepyeni bir GTA oyunu olmadan gelirlerini çok yukarılara taşıması imkansız görünüyor.

Öte yandan Grand Theft Auto V tüm zamanların en çok satan tek oyunu olmaya devam ediyor ve son birkaç yıldır her çeyrekte yaklaşık beş milyon adet satıyor. Son çeyrekte bunu bir kez daha başararak toplam birim satışını 180 milyona çıkardı ve GTA Online, Take-Two Interactive için önemli bir gelir kaynağı olmaya devam ediyor. Rockstar geçen yıl GTA 6‘nın aktif olarak geliştirilmekte olduğunu doğruladı, ancak bunun dışında ilerleme konusunda sessiz kaldı. Geçen yılın sonlarında da tamamlanmamış oyunun bir kısmının görüntüsü sızmıştı.

PlayStation Showcase Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Görüntülenmeler:
23
İlgili Kategoriler
Konsol · Oyun Haberleri · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com