Kategoriler

PlayStation, Özel Oyunları PC’de Yayınlama Stratejisini Sürdürecek

Playstation Jim Ryan

PlayStation CEO’su Jim Ryan, PC’de özel oyunlar yayınlama konusunda mevcut planını sürdüreceğini doğruladı.

PlayStation‘ın PC’ye açılan ilk özel oyunu 2020 yılında Horizon Zero Dawn olmuştu. Bu, bir zamanlar oyunlarını kendi sisteminde tutmayı tercih eden şirket için şaşırtıcı bir hamleydi. Horizon’un PC çıkışının başarısından sonra PlayStation, PC’ye daha fazla özel oyun yayınlamak için harekete geçti. God of War (2018) ve Marvel’s Spider-Man gibi en büyük PlayStation hitlerinden bazıları PC’ye geldi ve bu da birçok oyuncunun gelecekteki PlayStation devlerinin ilk gün PC’ye gelip gelmeyeceğini merak etmesine neden oldu.

Famitsu’ya konuşan Jim Ryan, özel oyunları PC’ye taşımak için iki – üç yıl beklemenin işe yaradığını ve Sony‘nin bu stratejiyi değiştirmeyi planlamadığını söyledi. Ryan ayrıca, “Oyun hayranlarına bu gecikme hakkında ne düşündüklerini sorduğumda, genellikle PlayStation sürümünün yayınlanmasından iki veya üç yıl sonra bir PC sürümünün yayınlanmasının kabul edilebilir olduğunu düşündüklerini söylüyorlar.” dedi.

PlayStation 5‘e özel oyunların öneminden ve PlayStation Studios‘un en yeni üst düzey sistemleri için oyun yaratma sorumluluğundan bahseden Ryan, şirketin sisteme özel oyunların sayısını artıracağını ve bu oyunları daha sonraki bir tarihte PC’ye çıkaracağını da sözlerine ekledi.

Lords of the Fallen, Bu Ekimde Geliyor

Görüntülenmeler:
25
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Konsol · Oyun Haberleri · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com