Kategoriler

PlayStation All-Stars Battle Royale İncelemesi

Fragtist’teki ikinci PSVita incelememle karşınızdayım arkadaşlar. Hatırlarsanız ilk olarak PSVita’nın kendisini, sonra da God of War Collection oyununu incelemiştim. Şimdi sıra geldi PlayStation All-Stars Battle Royale’a… Hadi o zaman, başlayalım.

İlk olarak sizin de çok iyi bildiğiniz gibi bu oyun oldukça eski bir oyun aslında. Ancak PSVita Slim’in gelişiyle birlikte yeniden PSVita oyunlarına eğildik ve bu oyunu zamanında gözden kaçırdığımızı fark ettik. Yabancıların “It’s better than nothing.” dediği, bizim de “Hiç yoktan iyidir.” şeklinde tercüme ettiğimiz bir cümle vardır ya… İşte bu cümle etrafında yazıyorumşu anda oyunun incelemesini (öylesine not: Arkada da Child of Light’ın müzikleri çalıyor, yazı yazarken çok iyi gidiyor.)

O zaman ufaktan ufaktan başlayalım. Bu oyun neymiş, neciymiş… İyisiyle kötüsüyle bir tartalım bakalım PlayStation All-Stars Battle Royale’i. Haydi.

fragtist-playstation-all-stars-battle-royale-7

SAVAŞMA, DÖVÜŞ!
İsminden de anlayabileceğiniz üzere bu bir dövüş oyunu arkadaşlar. Karakterler de çok farklı dünyalardan. God of War, PaRappa the Rapper, Tekken, Heavenly Sword, Metal Gear, InFAMOUS, Sly Cooper, Bioshock ve Twisted Metal gibi farklı oyun evrenlerinden farklı karakterler bulmak mümkün oyunda. Kratos, Raiden, Fat Princess, Big Daddy, Sackboy, Dante, Ratchet, Nathan Drake, Sly Cooper… Pazar torbası gibi, kimi ararsanız var maşallah (tam listeye şuradan ulaşabilirsiniz).

Oyundaki her karakter, kendi silahları ve özellikleriyle yer alıyor. Aynı anda 4 kişiye kadar karakter birbirine dalabiliyor ve daldıkça da AP orbları toplanıyor. Bu orblar aşağıdaki barı doldurduğunda, toplu kıyım yapabileceğiniz ağır ve hafif  özel saldırılar aktive oluyor. Klasik dövüş oyunu işte, pek farklı bir şey yok.

Oyunun tek kişilik modu, seçtiğiniz karakterin hikâyesine göre ilerleyebiliyor. Burada karşımıza gelen rastgele karakterlerle savaşıyor, sonunda da Poligon adamı alt etmeye çalışıyoruz. Hikâye “meh” tadında kısacası. Dilersek bir karakter veya hareketler üzerinde çalışarak pratik yapabiliyor, çeşitli challenge’lar üzerinden yürüyebiliyoruz. Keyfimize kalmış. Çoklu oyuncu seçenekleri arasında da belli bir zamanda en çok kill sayısına ulaşma, son ayakta kalan olma ve bir kill sayısına önce ulaşma gibi modlar bulunuyor. Bunlar için de yukarıda dediğimiz gibi, klasik dövüş oyunu modları yorumu yapabiliriz sanırım.

fragtist-playstation-all-stars-battle-royale-4

OYNANIŞ…
Oyunda üç farklı zorluk seviyesi (Hero, Legend, All-Star) var bu arada, onu da belirtelim. Eğer benim gibi bir dövüş oyunu cahiliyseniz (ama zamanında Tekken’de Volkan’dan bir round almışlığım var. Bilen bilir, Volkan Turan tam bir dövüş oyunu saykosudur. Geçtiğimiz günlerde Fragtist için Ultra Street Fighter IV’ü incelemiş, bir de rehber hazırlamıştı hatırlarsanız), en basit zorluk seviyesinden yardırabilirsiniz. O da biraz fazla basit gerçi ama, hey! Eğlenmek için oynamıyor muyuz zaten?

Diğer Sayfa

1 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com