Kategoriler

Star Wars Jedi: Survivor Açıklandı

Star Wars Jedi: Suvivor

Beğeniyle karşılanmış oyun Fallen Order’ın devam yapımı Star Wars Jedi: Survivor duyuru trailerı ile açıklandı. Respawn Entertainment piyasaya çıkış tarihi için 2023 yılını belirtti. 

Sinematik trailer nispeten kısa ve oyun içi görüntü içermiyor. Hikaye ile alakalı fazla ip ucu da sadece evrene hakim olanların yakalayabileceği cinsten. Anlaşıldığı kadarıyla ilk oyunun ana karakteri Cal Kestis’in imparatorluğun takibinden kurtulma çabaları sürüyor. Görüntülerde ayrıca oyun boyu Cal’e zor anlar yaşatacağa benzeyen yeni bir “Inquisitor” rütbeli Imperial da var. Trailerın son açığa çıkarttığı şey ise bir tank içerisindeki “kimse”. Tankın içerisinde bulunmasının sebebi ne henüz bilmiyoruz. Bir klonlanma durumu sözkonusu olabileceği gibi, basitçe iyileşme tankı olması da mümkün.

İlk oyunu oynamamış ya da izlememiş olanlarınız için Cal Kestis Order 66’den kurtulmayı başarmış genç bir jedi. Günleri jedi avcılarından gizlenmek ve geçimini sağlayacak geliri elde etmekle geçiyor. Ancak ilk oyunun hemen başında bu sırrının açığa çıkmasıyla tüm düzeni alt üst oluyor. Dahası, macerasının başlarında bir jedi holocronu buluyor. Daha önce altına girmediği büyüklükte bir sorumluluğu da sırtlamış oluyor. Hikaye esnasında Star Wars evreninden bir takım imza karakterlerle karşılaşıyor ve külliyatın zaman çizelgesinde ileriki yıllarda gerçekleşecek başka olayların temelini atıyoruz.


Görselliği ile dikkat çeken Fallen order savaşlardaki akıcılığı ile de beğeni toplamıştı. Respawn’ın Star Wars evreninde geçen bu yeni aksiyon-RPG yapımını platform konusunda ketum. Oyunu yeni nesil konsola ya da PC’ye sahip olanlar tecrübe edecek. Zira EA tarafından eski nesil konsol uyumluluğu için herhangi bir açıklamada bulunulmadı. 

Önümüzdeki günlerde hikaye ve oynanışına dair daha çok Star Wars Jedi: Survivor haberleri alacağımız kesin. Bunun için EA Games’i yakından takip ediyor olacağız. Olur da Star Wars’a dair açlığınız bu haberle daha da körüklendiyse birkaç sene öncesine dönüp sequellerin incelemesini izleyebilirsiniz