Kategoriler

Masaüstünden dizüstüne ne zaman geçmeliyim?

SAKIN GEÇMEYİN DİYENLER

O kadar büyük ve ağır bir şeyin mobil olduğunu iddia etmek biraz gülünç değil mi? Tuğla büyüklüğünde adaptörlerini de eklediğinde 5 kiloluk bir dambılı taşımak çok mu gerekli? İstediğim yerden oyun oynuyorum demek için o kadar büyük aletin hamallığına kalkmak delilik. Üstelik bu aletler çok ısınıyorlar. Terfileri ayrı bir dert. 15 inçler bir yere kadar da 17 inç olanlar hiç bir standart dizüstü bilgisayar çantasına sığmıyor. Bir yandan bilgisayar dünyası zaten ölüyor. Herşey konsollara kayıyor. Oyun dünyası bile konsollar yüzünden PC tarafında eriyor. Buna yatırım yapacağıma gider bir ultrabook yada klavye aksesuarı olan bir tablet alırım. İstediğim yerde çalışır, internete girerim oyunumu da evde oynarım. Bir oyuncu dizüstüne vereceğim parayla zaten iki adet masaüstü yada en süperinden çift GPU’lu bir bilgisayar toplarım, kocaman bir de monitör alırım, keyfime bakarım. Pil ömrünün çok kısa olması ve adaptörü takmadan tam oyun performansı beklememek gerektiğini de unutmayın.

acer-predator-gaming-desktop

Canavar gibi bir oyuncu dizüstü bilgisayarına sahip olmak gerçekten büyük keyif. Hele bizim gibi hem oyun oynuyor, hem render yapıyor hem de her yerde çalışmak durumunda kalıyorsanız performanslı bir dizüstünü yanınızda taşımak gerçekten büyük kolaylık sağlıyor.

Sırt çantasıMSİ GT 70_thumb
MADEM BÖYLE BİR ALET ALMAYA KARAR VERDİNİZ O ZAMAN SEÇİM YAPMADAN ÖNCE BUNLARI MUTLAKA BİLİN.

1- Yanında taşıma çantası hediyesi olsun. Çünkü 17 inç alacaksanız yüksek fiyatlara bir de taşıma çantası almak zorunda kalacaksınız demektir.

2- SSD + Sabit diskli olsun. 128 SSD hayatta yetmez. Yanında en az 500 GB’lık bir de hard disk olsun ki oyunlar, filmler, videolar sığsın.

3- 1920 x 1080 çözünülürlük destekleyen bir ekranı olsun. Böylelikle oyunlarda ve filmlerde Full HD keyfini yaşayın.

4- İşlemcisi Ivy Bridge ve en az Core i5 olsun. Olsun ki Ivy Bridge’le gelen pil tasarrufu ve daha yüksek performans gibi özelliklerden faydalanın. Maalesef AMD bu tarafta henüz Intel’i yakalayamadı.

5- Grafik işlemcisi NVIDIA 660M ve üstü veya AMD 7970M olsun. Bu saatten sonra daha düşük grafik işlemcilerinden uzak durun. Performans açısından bize dua edersiniz.

6- 4GB RAM’den altına bakmayın. 2GB RAM artık masaüstü için bile performans zorlayan bir rakam haline geldi. Böyle paketlenmiş bir sistemde 4’ün altına düşmemek gerek.

7- Mümkünse oyuncuya özel bir tasarım olsun. 7.1 ses sistemi, arkadan aydınlatmalı klavye, özel programlanabilir tuşlar hatta bunların yönetimini sağlayan yazılımlar, USB 3.0 ve HDMI çıkışları gibi özellikler ürüne değer katar.
Zaten yeni gelecek ürünlerde USB 3.0 ve HDMI’ın yanında Thunderbolt görmeye de başlayabiliriz.

8- Garantiyi mutlaka inceleyin. Tamir, terfi, teknik servis vb garanti konularını atlamayın. Böyle bir ürüne sahip olmanın heyecanıyla aceleci davranıp karar hemen vermeyin. Birebir değişim vb haklarınız var mı diye mutlaka araştırın.

1 2

Görüntülenmeler:
45
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Diğer · Dizüstü · Dosya Konusu · Masaüstü · Notebook
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com