Kategoriler

Amazon Kindle Paperwhite 2 İncelemesi

E-book denen şey uzunca bir süredir hayatımda var. Yaklaşık 3 sene kadar önce elime geçen Amazon Kindle Keyboard’la birlikte ayyuka çıkan e-book sevgim, bir ay kadar önce satın aldığım Amazon Kindle Paperwhite 2 ile tavan yaptı. Dedim ki bu sevgimi neden Fragtist takipçileriyle paylaşmıyorum (yoksa elimde incelenecek ürünün kalmaması falan, inanmayın bu tür şeylere! -Mert)?

Şimdi… Facebook’tan ya da Twitter’dan falan beni takip ediyorsanız, Amazon Kindle Paperwhite 2 hakkında “Hayatımda kullandığım en keyifli teknolojik ürün.” minvalinde bir şeyler söylemiş olduğumu görmüşsünüzdür belki. Bu fikrim hâlâ geçerli mi? Kesinlikle! Tek ufak can sıkıntım, ben Kindle Paperwhite 2’yi aldıktan hemen sonra Amazon’un Kindle Voyage’ı duyurmuş olması… Kindle Paperwhite 2’mle aramı açmasa da, yine de insan “Yaa, Amazon senin bu yaptığın iş mi şimdi?” diyor. Ne yapalım…

Şey yapalım. İncelemeye geçelim. Hadi bakalım.

amazon-kindle-paperwhite-2

TASARIM
Üç tarafı tuşsuz olarak tasarlanan Paperwhite 2’nin alt kısmında microUSB girişi, durum LED’i ve açma kapama tuşu bulunuyor. Arka kısmında parlak bir “Amazon” logosu bulunan cihazın ön kısmında da “Kindle” logosu mevcut.

Arka kısmı kauçuk benzeri çizilmelere ve kaymaya karşı dayanıklı bir malzemeyle kaplanan ürünün ekran çerçevesi ise metal (ya da metalik görünümlü). 6″lik kapasitif dokunmatik ekran ise parlak değil, mat bir yüzeye sahip (1024 x 758, e-ink). Bu da, direkt güneş ışığı altındaysanız hiçbir sıkıntı/yansıma yaşamadan kitabınızı okuyabileceğiniz anlamına geliyor (ki zaten Kindle’ların ve e-book okuyucuların hepsinde mat ekran var diye biliyorum).

Kimi Kindle modellerinin aksine Paperwhite 2’nin müzik çalma kabiliyeti yok. Çok gerekli bir özellik olduğunu söyleyemeyeceğim zaten, o yüzden hiçbir şekilde eksikliğini hissedeceğinizi sanmıyorum.

1 2 3 4 5 6 7

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com