Kategoriler

Amazon Kindle Paperwhite 2 İncelemesi

SÖZLÜKLER
Kindle’ın bir diğer özellği de, tam teşekküllü İngilizce-İngilizce sözlük olması. Kitap okurken herhangi bir kelimenin anlamını kitap ekranından çıkmadan öğrenebilir, böylece kesintisiz okumanızı sürdürebilirsiniz.

İngilizce-İngilizce dedim ama (bu arada hem English, hem de American sözlükler var Oxford’un), Portekizce, Fransızca, Japonca, İspanyolca, İtalyanca, Çince sözlükler de bulunuyor. Hem kendi dillerinde, hem de İngilizce olarak.

Bu arada dokunmatik klavyesi sayesinde sadece sözlük amacıyla bile kullanabilirsiniz Kindle’ı.

amazon-kindle-paperwhite-9

KINDLE FREETIME / VOCABULARY BUILDER
Kindle Paperwhite 2’nin bir diğer özelliği de, anne/babaları ve abla/abileri ilgilendiriyor: Kindle FreeTime.

Bu özellikle birlikte, kitaplarınızdan istediklerinizi çocuğunuzun/kardeşinizin okuması için seçebiliyor, çocuğunuz için çeşitli hedefler koyabiliyor ve çocuğunuzun/kardeşinizin ilerleyişini takip edebiliyorsunuz. Eh, çocuğum/kardeşim olmadığından hiç ilgimi çekmedi elbette. Çocuğu/kardeşi olanlara duyurulur (biraz daha çocuk/kardeş dersem balkondan atlayacağım).

Bir diğer özellik olan “Vocabulary Builder” ise, kitap okurken baktığınız kelimeleri saklıyor. Böylece bu kelimelere daha sonra göz atabiliyorsunuz. Kullanıcısına göre oldukça faydalı olabilecek bu özelliği kapatmak da elinizde bu arada, aklınızda bulunsun.

1 2 3 4 5 6 7