Kategoriler

Periscope… Yeni Medya Dedikleri Bu Mu?

Bir süredir App Store’da yer alan Periscope isimli uygulama nedir? Ne işe yarar?

Özetlemek gerekirse Periscope, daha şimdiden herkes için “yeni internet” oldu. Artık insanlar YouTube, Vimeo gibi sitelere eski internet demeye başladı bile. Komedyen, müzisyen, yazılımcı, grafiker, tır şöförü gibi aklınıza gelip gelemeyecek her alanda yayınlar bulunan Periscope’da iyi vakit geçirmek çok kolay. Tek bir dokunuşla Central Park’da dolaşabilir, Girit adasındaki bir plajda güneşin doğuşunu seyredebilir ve hatta oturduğunuz evin sokağından geçen birinin yayınına bile rastlayabilirsiniz (ben yaşadım)

Genel olarak, Periscope’u henüz iOS’li cihazına indirmemiş kişilerin akıllarındaki soru işaretlerini gidermek için ve Android ve Windows Phone sahiplerinin şu an için uzaktan baktıkları bu uygulamanın nasıl bir şey olduğunu açıklamak için böyle bir yazı ile karşınıza çıktım. Umarım açıklayıcı olmuştur. Eğer hala aklınızda sorular varsa aşağıdaki yorum bölümünden, çekinmeden sorabilirsiniz.

Her ne kadar bilgisayarınızda Twitter’da paylaşılan bağlantıya tıklayarak yayınları izlenebilse de yorum yapma özelliği henüz sadece uygulama içerisinde yer almakta, fakat geliştirici ekip bunun üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Uygulamayı iOS’li cihazlarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. (iPhone dışında iPad ve iPod Touch’a da kurabilirsiniz)

fragtist_periscope_fin

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
69
İlgili etiketler:
· · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Blog · Editörün Seçimi · Mobil · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com