Kategoriler

Sony Xperia Z2 İncelemesi (Video)

İNCE İŞÇİLİK, EFSANE TASARIM
Sony Xperia Z2’nin tasarımı aslında Xperia Z ve Z1’den aşina olduğumuz bir tasarım. Aynı çizgiyi son amiral gemisinde de kullanan Japon firmanın, bu açıdan çok doğru bir yolda ilerlediğini belirtmeliyiz. Diğer pek çok rakibi gibi kasasını plastiğe emanet etmeyen firma, bu konuda cam ve alüminyum işbirliğine gidiyor. Sonuç muazzam; telefonun her milimetresinden ince işçilik, kalite ve şıklık akıyor. Cihazın ön yüzünde, Sony logosu haricinde dikkat çeken yegane şey 2.2MP’lik ön kamera.

Telefonun sol yanında, mıknatıslı bir docking bağlantısı bulunuyor. Üst kısımda bulunan kapağın altındaysa SIM kart yuvası ve microUSB bağlantı noktası var. Kapağımızı kapatıp sağ yana baktığımızda, buranın daha kalabalık olduğunu görüyoruz. Telefon dikey konumda tutulurken deklanşör tuşu en alt kısımda bulunuyor. Orta kısımda ses tuşları, onun üzerinde yuvarlak açma/kapama kilit tuşu; bu tuşun üzerinde de microSD kart yuvasını koruyan bir diğer kapak mevcut. Alt kısımda mikrofon, üstte ikinci bir mikrofon ve 3.5mm jak karşımıza çıkıyor. 3.5mm’lik çıkışın burada olması, kulaklık takılıyken telefonun kullanımını daha da kolaylaştıran bir özellik. Bileklik vs. takmak isteyenler için de Sony, sol alt kısımda bu amaca uygun bir yuva yerleştirmiş.

Telefon üzerinde bulunan iki stereo hoparlör, yatay konumda kullanıldığında ekranın sağ ve solunda konumlandırılmış hâlde. Son derece temiz ve berrak bir ses kalitesi sunan bu iki hoparlör, sesi direkt olarak kullanıcıya gönderdiği ve üzerlerinin kapanması pek mümkün olmadığı için bizden tam not almayı bildi.

Cihazın arka kısmına geçmeden önce, ön sol hoparlöre entegre halde duran bildirim ışığından da bahsetmek istiyorum. Bu ışık, boyut olarak Sony logosunu bir şerit olarak takip ediyor ve gerçekten çok şık. Farklı bildirimler için farklı renklerin atanmış olması da (Facebook bildirimlerinde mavi, şarj biterken kırmızı, e-mail bildirimlerinde beyaz vs.), şıklığın yanı sıra kullanışlılık getiriyor. Bunlar gibi ufak tasarım detaylarıyla telefon, harika bir göz zevki sunuyor.

Cihazın arka kısmına geçtiğimizdeyse bizi tek LED flaşlı 20.7MP’lik kamerayla birlikte NFC, Sony ve Xperia logoları karşılıyor. Parlak metalik rengi sayesinde ilk bakışta yalnızca Sony logosunun dikkat çekmesi de, logo kalabalığının önüne geçerek tasarıma bir artı daha yazdırılmasına neden oluyor. Bu konuda söyleyeceklerime bir son verirken, cihazın tasarım ekibini yürekten kutluyoruz arkadaşlar. Böylesine zarif bir Android’li akıllı telefon görmeyeli bir hayli zaman olmuştu zira.

fragtist-sony-xperia-z2-7

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com