Kategoriler

Yaratıcı ve Renkli Bir MMO: WildStar – Öninceleme

Blizzard ve Mythic firmalarından ayrılan bir grup oyun yapımcısı, hayallerinin peşinden gidip renkli, eğlenceli ve hareketli bir MMORPG üretmeye karar verirlerse ne olur? Ortaya WildStar çıkar, böylece sorumuzu kendimiz sorup cevabımızı da kendimiz verdik. Her ne kadar Carbine firmasının çalışanlarının geçmişi pek parlak da olsa, günümüzde MMO piyasasında çok büyük bir rekabet ve çeşit var. Her türden oyuncunun isteklerini karşılamaya yetecek kadar farklı türde ve miktarda oyun mevcut. Peki WildStar’ı ilk bakışta diğerlerinden ayıran özellikler neler?

wildstar1_752x349

Oyun şu anda Beta aşamasında ve büyük ihtimalle bi sürü ayrıntı değişecek ama genel hatları epeyce ortaya çıkmış durumda. Öncelikle WildStar bilimkurgu temalı bir MMO, yani günümüzde hala az miktarda gördüğümüz bir türde. Ayrıca karikatürize bir dünyada geçiyor, çizgi filmlerden fırlamış gibi görünen karakterlere ve ortamlara sahip. Çok renkli ve yaratıcı tiplerinden, yapımcı ekibin bu oyuna has bir evren ve kimlik yaratmaya özendiğini farkedebiliyorsunuz. Her ne kadar oyun devrimsel bir niteliğe sahip olmasa da, görselliği ile diğerlerinin arasında kendini farklı bir yere oturtmaya çalışıyor. Genelde Batı’daki oyun firmalarından hipergerçekçi grafiklere sahip MMO’lar görmeye alıştığımız bir dönemde, karşımızda böyle bir oyun bulmak ilginç oldu.

wildstar2_752x349

WildStar, oyun içi dinamikleri ile Amerika kıtasını yeniden keşfetmiyor ama kendince ilginç yorumlar katıyor. Oyunda hikayenin geçtiği ana mekan ‘Nexus’ isimli gezegen. Nexus yeni keşfedilmiş ve bakir, deyim yerindeyde istilaya uygun bir yer. Ayrıca eskiden bu gezegende yaşamış ama sonra yokolmuş olan kadim ‘Eldan’ ırkının ileri teknoloji ürünü kalıntıları ile dolu. Oyunda alışık olduğumuz gibi karşı karşıya gelen taraflar ve ilginç ırklar var. ‘Exiles’ tarafı maceracılar ve kaşiflerden oluşan, ‘Human’, ‘Granok’, ‘Aurin’ ve ‘Mordesh’ ırklarından karakterlerin bir araya toplandığı bir grup. Karşılarında ise ‘’Cassian’, ‘Mechari’, ‘Draken’ ve ‘Chua’ ırklarından oluşan katı ve disiplinli ‘Dominion’ imparatorluğu bulunuyor. Bu iki grup Eldan ırkının gizemlerini çözüp, teknoloji ve zenginliklerine hakim olma amacı ile Nexus’da kapışıyorlar.

1 2

Görüntülenmeler:
13
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Ön İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com