Might & Magic Heroes VII İncelemesi Might & Magic Heroes VII İncelemesi
Might & Magic Heroes VII incelemesi için gecemizi gündüzümüze kattık. Seri bitiyor mu yoksa bu oyun taze bir nefes olacak mı? Might & Magic Heroes VII İncelemesi

Öyle oyunlar vardır ki bir klasik olmasının yükünü her zaman omuzlarında hisseder. O yüzden her zaman belli bir kalitenin üstünde olmalıdır. Ama aynı zamanda yıllardır onu takip eden tutucu ve sadık kitlesini de memnun etmek zorundadır.

Oyun yapımcıları için kabus senaryosuna hoş geldiniz.

Evet ÇOK plastik suratlıyım!Evet ÇOK plastik suratlıyım!

Yeni bir şey yaparsanız sadık kitle hemen carlamaya başlar. İlk suçlamaları oyunu orijinal halinden
uzaklaştırmış, bambaşka bir şeye çevirmiş olduğunuzdur. Forum, sayfalarca bu konu üzerinde döner durur. Yeni bir şey yapmazsanız bu adamlar mutlu olacaktır. Ama bu defa da tüm oyunlarınız birbirine benzer ve yeni oyun yapmak yerine aslında durmadan “genişleme paketleri” çıkartıp durursunuz. Might & Magic Heroes VII’de bu tuzağa düşmüş.

Kahramanınıza çeşitli eşyalar giydirerek onlara bonuslar sağlayabiliyorsunuz.

Kahramanınıza çeşitli eşyalar giydirerek onlara bonuslar sağlayabiliyorsunuz.

Her kahraman her büyüyü kullanamıyor ama bunlar olmadan savaş kazanmak kolay değil.

Her kahraman her büyüyü kullanamıyor ama bunlar olmadan savaş kazanmak kolay değil.

 

Peki iyi mi olmuş kötü mü olmuş şimdi size bunu anlatayım.

Öncelikle, Fragtist.com’da birinci kuralımız oyunu bitirmeden yazmamak olduğundan bu oyunla uğraşırken çok çile çektiğimi itiraf edeyim. Çünkü oyunun ana campaing’ini açmak için önce her biri 5 alt bölümden oluşan en az iki hikayeyi bitirmek zorundaydım. Oyunun yavaş akışını düşündüğünüzde bu da oldukça zaman alan bir işti. Zaten incelemenin bu kadar geç gelmesinin sebebi de bu oldu.

Hikaye

Might & Magic Heroes VII’nin konusu çok kısaca şöyle: Kont Ivan Griffin, imparatorluğun kaderini ellerine almadan önce çizeceği yol hakkında karar vermek üzere danışmanlarını bir araya getirir. Burada danışmanları Ivan’a anlatacakları hikayeyi dinlemeden karar vermemesini ister. İşte biz önce bu hikayeleri oynuyoruz.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.