Kategoriler

SimCity

Yaptığımız herşey bize yol, su ve elektrik olarak geri dönüyor doğal olarak, ancak ne gariptir ki hepsi aynı yol üzerinden geri dönüyor. Eskiden bu hatların her biri ayrı ayrı çekilirken, şimdi tüm oyun şehre yerleştireceğiniz yollar üzerinden gidiyor. Bir binanın iskeletini oluşturur gibi önce yolları oluşturmanız, ardından ihtiyacınız olan herşeyi bu yollar üzerinden kurmanız gerekiyor. Bu kısım oyunu oldukça basitleştirmiş. 6 farklı seviyedeki yol tipi aynı zamanda bu yolu kullanan herşeyin niteliğini belirliyor. Kaliteli yolda daha kaliteli iş yerleri oluyor, daha fazla su ve elektrik taşıması gerçekleşiyor, ve doğal olarak daha fazla araç bu yolu kullanabiliyor.  Bu noktada şehrinizin durumu herşeyden önce yollarınızı adam etmenize bakıyor. Bunun hoşuma giden bir özellik olduğunu söyleyemeyeceğim, biraz daha kontrol sahibi olmak isterdim her türlü kaynak üzerinde şahsen.
Bu boyut farklılığı ve yol sistemi Maxis’in kullandığı Glassbox motorunun özelliklerinden kaynaklı aslında. Şehrinizde gördüğünüz her insan kendine has bir işe, yapmak istediklerine sahip ve şehirde buna göre yaşıyorlar. Tek bir insanı izlemeye alıp onun işe gidişini, alışveriş yapışını ya da eve geri dönüp uyumasını izlemeniz mümkün – tabii binaların içini göremiyorsunuz, Sims değil sonuçta oyunumuz. İnsanlar bazen size görevler verebiliyor, “Şöyle olsaydı daha iyi olurdu” gibi cümlelerle sizi yönlendirebiliyorlar ki, gerçekten de o insanların çevresinde mutluluk oranlarının daha da arttığını farkediyorsunuz istediklerini yaptığınızda.
Fragtist_Simcity (3)
Oyun aslında herşeyi bu noktaya getiriyor: Mutluluk. Amacınız şehrinizde yaşayan herkesi mutlu etmeye çalışmak, ancak kendiniz sonuçlardan mutlu musunuz her zaman? Size şimdiden söyleyeyim, ilk birkaç şehrinizi kurduktan sonra boşverin. Ben burada ne kadar anlatırsam anlatayım, bazı şeyleri kendi başınıza deneyim etmeniz daha önemli. Evet, o şehirlerde hatalarınız olacak, daha iyi yapabilirdim diyeceksiniz. Bazı şeylerin nasıl çalıştığını çözmeniz, bir sonraki şehirde o işi daha iyi yapmanızı sağlayacak. Zaten bir şehir alanının tamamını tasarlayıp doldurmanızın en fazla 2 saatinizi aldığını düşünecek olursak, çok da fazla birşey kaybetmeyeceksiniz. 

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
20
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Oyun İnceleme · PC · Playstore
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com