Kategoriler

SimCity

Örneğin ben kurduğum ilk şehirlerden bir tanesinde rüzgarı tamamen yanlış hesapladığımdan dolayı yaşam bölgelerimi fabrika dumanları altında bırakmıştım. Daha sonra buna çok dikkat ederek kurduğum bir diğer şehrimde, bütün şehri kare kare tasarlamış olmamdan dolayı bazı binaları sığdırabilecek yerim kalmadı. Oyundaki itfaiye, okul gibi özellikli olan binalar daha sonra geliştirilebildiği ve genişletilebildiği için, başta düşündüğümden çok daha fazla alana ihtiyaç duydular. Bu şehrimde ise herşeyi tek bir şehre sığdıramayacağımı anladım. Başka bir şehirde mikroçip fabrikası kurmayı ve bir teknoloji şehri olmayı amaçladım, ancak bu sefer de fabrikaları işletmek için yeterli malzemeyi karşılayabilecek bir şehir değildim. Şimdi daha iyi anlatabiliyor muyum derdimi?
Fragtist_Simcity (2)
Oyunu oynamanızın bir yolu da internette açılmış bölgelerden birisine girerek kendinize uygun bir alan seçmeniz ve orada şehrinizi kurmaya başlamanız. Bu noktada bölgedeki diğer şehirleri başka oyuncular yönetiyor ve yukarıda anlattığım, tek başınıza yapacağınız her işi bir çok kişiyle paylaşmaya başlıyorsunuz. Hali hazırda uygun bölgeler bulmak bir hayli sıkıntılı, her hangi bir arama ya da kategori yapamıyorsunuzçünkü. Önünüzde yalnızca o anda internette olan bölgelere ait simgeler geliyor ki, bunların bir çoğu ya dolu, ya da oynanamaz halde oluyor. Girmek istediğiniz bölgeyi yaratan kişi, sizden daha nitelikli bir oyuna (Limited Edition, Pre-Order gibi) sahip birisiyse onun özelliklerini kullanamayacağınızdan dolayı o bölgede şehir bile kuramıyorsunuz. Şu anda bile uzun bir süre boyunca oyun aramamız gerekirken, gelecekteDLC ve ek paketlerle, hatta oyun çıkmadan önce yapılan açıklamaya göre modlarladestekleneceğini düşünürsek oyunun acilen bu sorunları aşması lazım, yoksa uyum sorunu yüzünden insanlar birbirleriyle oyun oynayamaz hale gelecek.
Server problemlerini ve aldığı radikal kararları bir kenara bırakırsak, SimCity temelindehala aynı oyun. Yapımcıları oyunu bundan sonra “en kısa zamanda en zengin şehri kurma” ya da “en endüstriyel şehir” tarzı yarışmalar ve achievementlarla ayakta tutmayı düşünüyor, ancak şu anda bu lider tabloları açık olmadığından dolayı ne durumda olduğunuz pek belli olmuyor. Oldukça engebeli ve sorunlu bir çıkış ayı yaşamış olması bir çok oyuncuyu kendinden uzaklaştırsa da, gerçekten merak ediyorsanız şans verebilirsiniz SimCity’e.

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
21
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Oyun İnceleme · PC · Playstore
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com