Kategoriler

Blizzard Hangi Oyunları İptal Etti?

Blizzard’dan babam çıksa yerim diyenlerdenseniz, birazdan okuyacaklarınızdan sonra üzülebilirsiniz. Zira Titan’dan daha önce iptal edilen birçok Blizzard projesi var.

Yıllardır takip ettiğimiz ve bugüne kadar hiçbir oyununda hayal kırıklığı yaşatmayan (Diablo 3’ün ilk çıkışını saymıyoruz) Blizzard, sadece Titan’ı değil, başka oyunlarına da gün yüzü göstermedi. Crixa, Nomad, Pax Imperia 2, Shattered Nations, StarCraft: Ghost ve Warcraft Adventures: Lord of the Clans gibi projeler sadece isim olarak hafızalarımızda yer aldı. Gelin bu projelere daha yakından bakalım.

Crixa
Crixa, Qualia Games’in 90’ların ortasında kendi içerisinde test ettiği bir oyun. Yapımcı firma ve Blizzard bir araya gelerek 2D bir shooter fikriyle projeyi canlandırmak istiyorlar. Yaklaşık 10 ay boyunca Crixa üzerinde çalışılıyor. Ancak oyun iptal ediliyor. David Seah oyunun iptal edilmesiyle ilgili şunları yazıyor: “Maalesef Crixa mekaniğine benzer başka bir oyun çıkması ve oyunun pazarda yeterince rekabetçi olmaması bize bu kararı aldırdı.”

Fragtist-Crixa-Qualia-Games

Bir Indie firma olan Qualia Games, gemi savaşları üzerine yoğunlaşmış ve yaratık modellemelerini bile göstermişti.

1 2 3 4 5 6 7 8

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com