Kategoriler

Blizzard Hangi Oyunları İptal Etti?

Warcraft Adventures: Lord of the Clans
1997 Mart ayında dilimizden düşmeyen özel bir isim vardı, WarCraft 2: Beyond the Portal. Bununla birlikte oyuncular Azeroth’a geri dönecekler ve Warcraft Adventures: Lord of the Clans’ı deneyimleyebileceklerdi.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans ile birlikte WarCraft evreninin daha da genişleyeceği ve maceramızın çok daha iyi yerlerde devam edeceğinin garantisi verilmişti.

Blizzard, Rusya ve Amerika’da ayağı bulunan bir animasyon stüdyonu olan Animation Magic ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma 70 yeni karakteri, 40bin kare kalibreli animasyonu ve Transformers’taki Optimus Prime’a sesiyle hayat veren Peter Cullen’in de dahil olduğu Hollywood ses aktörlerini içeriyordu.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans başlangıçta 1998 yılına ertelendi. 1999 yılında yapımcı Bill Roper, macera oyunlarının o anda bulunduğu hale göre oyunu geliştirmeye çalıştıklarını belirtti. Roper “Warcraft Adventures: Lord of the Clans’ın geleneksel bir macera oyunu olarak geliştirildiğini gördüm. Proje boyunca insanların ve bizim macera oyunlarından beklentilerimizin değiştiğini fark ettim. Sonrasında da oyunu iptal etme noktasına geldik. Warcraft Adventures: Lord of the Clans’ı geliştirirken çağın gerisinde kaldığını ve 3 yıl öncesinin oyunu olduğunu fark ettik. Oyun hakkında bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Ancak yapacak bir şey yoktu.”

StarCraft: Ghost gibi Warcraft Adventures’ın iptali de hikayeyi etkilemedi ve Christie Golden’ın kaleminden WarCraft: Lord of the Clans romanına kavuştuk.

YouTube üzerinden 2010 yılında oyunun alfa versiyonundan görüntüler yayımlandı.

http://www.youtube.com/watch?v=ccqJ9W_E3jI

1 2 3 4 5 6 7 8

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com