Kategoriler

Blizzard Hangi Oyunları İptal Etti?

StarCraft: Ghost
Blizzard’ın “teknik olarak” iptal ettiği oyunlardan biri olan StarCraft: Ghost, StarCraft evreninde geçmesi hedeflenen bir TPS oyunu. 2002 yılında Tokyo Game Show’da açıklanan StarCraft: Ghost, StarCraft’ın çıkışının dördüncü yılından sonra görülmüştü.

2002 yılında aynı zamanda Nintendo GameCube piyasadaydı. Microsoft Xbox’ı çıkarttı ve Sony’nin Playstation 2’si de 2 yıldır satıştaydı.  Xbox 360, 2005 yılına kadar ortalarda görünmemişti ve bu sırada PS3 ve Wii platformu, 2006 yılında çıkışını yapmıştı.

Oyun dünyasında yaşanan sayısız gelişmeye rağmen StarCraft: Ghost, sürekli ertelenerek oyuncuların tepkisini kazanmıştı. 2004 Haziran ayında Nihilistic çıkış yapmış ve Blizzard, Swingin’ Ape Studios ile partner olmuştu. Sonraki yılda Blizzard oyunun GameCube versiyonunu iptal etti. 2006 yılında StarCraft: Ghost, yeni nesil platformlar için askıya alındı.

Morhaime 2008 yılında Blizzard’ın iptal edilen projeleri hakkında konuşurken, StarCraft: Ghost’un adı geçmememişti. MTV’ye şu şekilde bir açıklama yaptı: “StarCraft: Ghost teknik olarak iptal edilmedi. Şu an sadece odaklanmamız gereken daha önemli projelerimiz var. Zamanımızı World of WarCraft’a ve ek paketlerimiz olan Wrath of the Lich King ve StarCraft 2’ye ayırmamız gerekiyor”

2006 yılında Blizzard, StarCraft: Ghost – Nova isminde bir roman çıkarttı. Keith R.A. DeCandido tarafından yazılan kitapta, StarCraft 2: Wings of Liberty de görülen Nova’nın geçmişinden bahsediliyor. Ancak StarCraft: Ghost hala sessizliğini koruyor ve anılarımızda yaşamaya devam ediyor.

1 2 3 4 5 6 7 8

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com