Kategoriler

Company of Heroes 2: Ardennes Assault İncelemesi

Görevler dedik, görevlerin zorluğundan ve genel olarak oynanışa etkisinden bahsedelim. Daha önce RTS oynamamış oyunculara CoH yapısı biraz ters gelebilir. Kaynak toplamak yerine kaynak bölgelerini elde tutarak gelirinizi sağlıyorsunuz. Kimi görevlerde haritada yer alan stratejik konumları ele geçirip düşmana karşı belli bir süre savunarak, kimi zaman da düşmanın geçiş hattına pusu kurup beklemediği anda saldırarak görevleri tamamlıyorsunuz. CoH oyuncuları için bilindik hamleler bunlar fakat yeni oyuncular için biraz tuhaf gelecek durumlar olacaktır. Onlar da CoH’un doğasına alışırlar (:

Artık görevler sadece menüler arasında gidip geldiğimiz bir yapıda, brifing dökümanı halinde değil. Risk benzeri bir haritanın üzerinde aldığınız bölgeleri, elinizde tuttuklarınızı görebildiğiniz keyifli bir al almış. Yakın zamanda Wargame: European Escalation ile tekrardan strateji oyunlarında harita mantığının sık kullanılır olduğu (oysa ki RUSE oynayanların bildiği ve taptığı) insanı savaş olgusunda en güzel havaya sokan şeydir harita üzerinde anlatım.

Bir CoH klasiği olan ara demolarda eskiye dönüş var! Özellikle ilk oyunda o çok sevdiğimiz oyun içi grafik motoruyla harmanlanmış ara demolara tekrar geri dönüş yapılmış. CoH’un son ek paketinde ve CoH2’de tercih edilen ara demo yapısının ruhsuz olduğu düşünülmüş olsa gerek ki (ben cidden sıkılıyordum izlerken) bu şekilde köklerden yükseliş hedeflenmiş.

Fragtist-Company-of-Heroes-2-Ardennes-Assault

Oyuna uygun taksitlerle sahip olmak isterseniz görsele tıklayabilirsiniz.

1 2 3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com