Kategoriler

World of Warcraft: Legion Meslek Rehberi

World of Warcraft tüm hızı ve tüm yenilikleri ile beraber geldi. Meslek sistemide bu yenilenen özelliklerden biri.

World of Warcraft tüm hızı ve tüm yenilikleri ile beraber geldi. Meslek sistemi de bu yenilenen özelliklerden biri. Öncelikle bu rehber tamamen meslekler hakkında genel bir fikir sahibi olmanız amacını taşıyor. Yoksa hangi zırhı yapmak için hangi bölgelere gideceksiniz, hangi hammaddeleri toplayacaksınız gibi kapsamlı bir yazı değil. Zaten işin eğlencesi de bunları oyunu oynarken keşfederek yapmak.

Legion’a ilk başladığınızda bir süre sonra maden (ya da bitki ve deride olabilir) toplarken size görev veren eşyalar düşmeye başlayacak. İşte mesleklere gelen yeni seviye sistemi burada kendini gösteriyor. Artık her meslekte, her eşya ya da hammaddenin toplamla en fazla üç olabilen bir seviyesi var. Bu düşen özel eşyaların verdiği görevleri yaparak belirli bir hammadde ya da eşyanın seviyesini artırıyoruz. Mesela derileri topladınız ve omuzluk yapacaksınız. Yapacağınız omuzluk için seviyeniz ne kadar yüksekse sizden istediği hammadde miktarı da o kadar azalıyor.

Peki bu seviyeler nasıl yükseltiliyor? Daha önce bahsettiğim gibi toplayıcı meslekler hammadde toplarken şansa bağlı olarak düşen (düşme şansı oldukça yüksek) görev eşyaları sayesinde seviyeleri yükseltilebiliyor. Bu görevler kimi zaman sizi Dalaran’a gönderirken kimi zaman Dungeon’lara gönderebiliyorlar. Üretici Meslekler ise daha yüksek seviyeden zırh tariflerini NPC’lerden satın alabilirken kimi zamanda oyun sizi gitmeniz gereken yere doğru yönlendiriyor. Verilen görevler ise oyuncuyu sıkmayan eğlenceli bir hikayeye sahip olarak tasarlanmış. Oyunda yeni bir tarif keşfediyorsanız mutlaka bir hikayeyi takip ederek elde ediyorsunuz. Çoğu zaman fazla vaktinizi almayan bu görevler, Legion ana hikayesinin ufak parçaları.

fragtist legion meslek panel

Meslek ekranını açtığınız zaman artık iki farklı sekme olduğu göreceksiniz. Bir tanesi eskisi gibi yapabildiğimiz tarifleri gösteren kısım, diğeri ise henüz öğrenmediklerimizi gösteriyor. Bu sayede gelecekte ilgili meslek ile neler yapabileceğimiz hakkına bir fikir edinmiş oluyoruz. Hatta nasıl öğrenebileceğimiz hakkında ufak bir bilgi de yer alıyor. Ayrıca belirtmeden geçmeyeyim, tüm mesleklerde yapabildiğiniz tarifler çoğu zaman yüksek bir meslek seviyesi istemiyor. Eğer seviye olarak geride kaldıysanız merak etmeyin hem bu paket sayesinde yükseltmek için yeteri kadar şansınız olacak hemde oyuna başlar başlamaz neredeyse her şeyi yapabileceksiniz.

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com