Kategoriler

Driveclub İncelemesi

Gelelim yarışlara. Daha önce de belirttiğim gibi oyunun grafikleri birçok içeriği çok doğal gösteriyor. Yollardaki yaprak ve çöpler aracın yarattığı rüzgara göre hareket ediyor. Hatta bazı yarışlarda güneşin batışına da şahit oluyorsunuz. Yağmur, kar, güneş ve her hava şartı çok güzel görünüyor. Ayrıca oyunda her araçta bulunan kokpit kamerası da rakiplerine taş çıkartacak cinsten. Ayrıntılara önem veren Evolution Studios, araçların iç tasarımlarında da son derece başarılı bir iş çıkartmış.

Yarışlar da diğer oyunlara göre çok farklı. Need for Speed’in son zamanlarda yapmaya çalışıp da başaramadığı şeyi Driveclub başarmış. Düz bir şekilde yarışmak yerine yarış sırasında karşınıza çıkan görevleri de tamamlamanız gerekiyor. Yarış başında size bazı görevler geliyor. Örneğin, 210 km/s hıza ulaş, yarışı ilk üç sırada bitir gibi. Yarışırken de karşınıza bazı görevler çıkartıyor.

Yarış sırasında yolun bazı bölümlerinde çıkan görevlerde rakiplerinizi hız, drift, köşelerden düzgün geçme konularında geçmeniz ve fazla puanlar almanız gerekiyor. Örneğin bir hız karşılaştırmasında karşınıza gerçek bir oyuncunun ulaştığı en yüksek ortalama hız karşınıza çıkıyor ve sizin de onu geçmeniz gerekiyor. Bunun yanında bazı yarışlar etkinlik olarak geçiyor ve birkaç yarışı üst üste yaptırıyor. Bu etkinliklerde ek görevler de mevcut fakat görevlerin tek yarışlarda çıkanlardan pek bir farkı yok.

Sony, PlayStation, Driveclub, PS4, Konsol, Yarış, Evolution Studios, İnceleme

Oyun içerisinde herhangi bir para harcama zorunluluğunuz yok. Yukarıdaki görevleri yerine getirdiğinizde para yerine fame point adıyla geçen puanları topluyorsunuz ve. Bu puanlarla yeni arabalar ve arabaların üstleri için süsler açıyorsunuz. Klübünüzün logo tasarımları ve aracınızın kaplamasını düzenleyerek kendinize özgü bir tasarım elde edebilirsiniz. Merak edilen bir konuya da açıklık getireyim, oyunda modifiye sistemi bulunmamakta. Yani sadece aracınızın dış görünüşünü değiştirebiliyorsunuz.

Klübünüz, iki kişi olunca aktif hale geliyor ve yarışlardan elde ettiğiniz puanlarla kendi seviyeniz dışında klübünüzün seviyesini de arttırıyorsunuz. Klübe seviye atlattığınızda da tıpkı kendinize atlatırken olduğu gibi yeni araçlar açılıyor. Farklı türlerde bulunan bu araçları yarışına göre istediğiniz gibi seçebiliyorsunuz. Klübünüzün yaptıklarını da ana menüde bildirimler bölümünde görmek mümkün. Kimin kaçıncı seviyeye ulaştığını ve klübün seviyesini de buradan görüyorsunuz. Ayrıca ek bir bildirim ekranında ve menüde de size gelen kapışma davetlerini görüyorsunuz. Bu yarışlarda da kapışmayı gönderen kişiden daha yüksek bir başarı elde ettiğiniz takdirde bu başarı size puan olarak geri dönüyor.

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
66
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com